#WeRemember #NeverAgain #WorldORT

Šiandien mūsų mokyklos 6b klasės mokiniai dalyvavo konferencinėje vaizdo pamokoje kartu su mokyklomis iš Ukrainos, Moldovos, Rusijos ir Pietų Afrikos Respublikos. Tai dalis projekto, skirto įgyvendinti World ORT ir Eli Rabinowitz iniciatyvą, atlikti partizanų dainą „Zog nit keyn mol” žydų mokyklose visame pasaulyje taip prisimenant skaudžią XX a. istoriją. Mūsų mokyklą anglų kalba pristatė Elena Jacovskytė.
1943 metais būdamas Vilniaus geto kaliniu „Zog nit keyn mol” žodžius parašė Hirsh Glick. Šią dainą jis sukūrė įkvėptas žinių apie Varšuvos geto sukilimą. Per Antrąjį pasaulinį karą „Zog nit keyn mol” atliko žydų partizanai Rytų Europoje. Taip ši daina tapo pasipriešinimo nacistinės Vokietijos vykdomam žydų persekiojimui ir holokaustui simboliu.
#WeRemember #NeverAgain #WorldORT