Būreliai

Dailės būrelis 5 – 12 klasėms

Jei negali nepiešti, ši vieta ir laikas kaip tik tau!
Išbandysime įvairias technikas, įvairius paviršius, sieksime pažadinti kūrybiškumą tavyje!

Dailės užsiėmimai vyks trečiadieniais 14.30, 4 aukšte Menų kabinete.
Svarbu turėti ką persirengti – dažai gali sugadinti tavo drabužius, jei turi savo mėgstamus teptukus ar dažus – nepalik jų namie!

Būrelio vadovė – dailės mokytoja Evelina Karčauskienė

Keramikos būrelis 1 – 4 klasėms

Keramikos būrelis – tai laikas kai vaikas praleidžia liečiant, minkant ir formuojant molį.
Kūrybinis džiaugsmas – tai kai tau pavyksta įgyvendint savo idėją.
Mėgautis kūrybiniu laiku – nelaukiant rezultato, džiaugtis kūrybiniu procesu.
Lavinami smulkiosios motorikos įgūdžiai.
Čia vaikas kuria dažniausiai tik jam vienam suprantamus ir labai svarbius dalykus. Savitu būdu – linijų, spalvų ar formų pagalba ne tik išreiškia save, mažina emocinę įtampą, bet ir derina rankos, akies ir kitų kūno dalių judesius, lavina kūrybos gebėjimus, mokosi spręsti problemas, jautriai reaguoja į savo ir kitų darbus, mokosi bendrauti vaizdų kalba, įgyja pasitikėjimo savo jėgomis.

Būrelio laikas:
Antradienį – pirma grupė 13.30 – 14.30; antra grupė 14.30 – 15.30
Ketvirtadienį – 14.30 – 15.30
Vieta: 4 aukštas – menų kabinetas
Registracija el.paštu raciunaiteevelina@gmail.com (registruojantis nurodyti klasę, vardą pavardę, kuri diena ir grupė jums patogi). Vietų skaičius ribotas.

Būrelio vadovė – dailės mokytoja Evelina Karčauskienė

Būrelis „Lego. Paprastieji mechanizmai“

Paprastieji mechanizmai jūsų vaikų rankose! Paprastųjų galios mechanizmų, mokomosios medžiagos ir gyvenimiškų pavyzdžių kombinacija sudomins kiekvieną moksleivį. Mokiniai susipažins su įvairaus tipo mechanizmais: keltuvais, pavaromis, vožtuvais ir kt. Interaktyvios ir žaismingos mechanikos, inžinerijos bei fizikos mokslų bei problemų sprendimo užduotys leis vaikams lengvai ištirti ir suprasti paprastųjų mašinų veikimo principus kasdieniniame gyvenime.

Būrelio vadovė – Lina Kaminskienė

Būrelis „Lego. WeDo 2.0“

LEGO Education WeDo 2.0 robotai yra skirti mokytis žaidžiant, nes juos konstruodami ir programuodami vaikai turi taikyti tiksliųjų mokslų žinias, taip pat lavinamas jų kūrybiškumas, komandinio darbo įgūdžiai, ugdoma motyvacija. Robotikos užsiėmimai reikalauja įvairių mokslo žinių, ugdo darbo komandoje įgūdžius. Tai ne tik turiningas laiko praleidimas, bet ir puiki proto mankšta.

Būrelio vadovė – Lina Kaminskienė

Jaunučių choras „Simcha“

Choras „Simcha“ (simcha hebrajų kalba reiškia džiaugsmą) siekia saugoti tautinę tapatybę, puoselėti humanistines kultūros vertybes. Choras dainuoja lietuvių, hebrajų ir jidiš kalbomis. Choro tikslas – kurti galimybes visapusiškai išsilavinusių asmenybių augimui, atskleisti individualius gebėjimus, talentą per meninę ir mokomąją veiklą. Choras padeda moksleiviams įgyti kompetencijas, kurios ateityje bus reikalingos profesinei ir visuomeninei veiklai ar asmeniniam gyvenimui. Choras koncertuoja ne tik gimnazijos renginiuose, bet ir įvairiuose muzikiniuose festivaliuose, valstybinėse šventėse, labdaros koncertuose ir projektinėje veikloje. Šiais mokslo metais choras atsinaujino ir jo pagrindą sudaro 2 – 4 klasių moksleiviai.

Choro vadovė – Deimantė Gudelienė, koncertmeisterė – Jovita Štikelienė.

Šokių būrelis „Simcha“

Šokio būrelyje „Simcha“ pagrindinis dėmesys skiriamas žydų liaudies šokio puoselėjimui. Taip pat vaikai supažindinami su šiuolaikinio Izraelio šokio subtilybėms.
Šokis yra mėgstamiausia pramoga ir vaidina svarbų vaidmenį žmogaus gyvenime.
Žydiškas šokis tai žydų kultūros ir judaizmo atspindys, apibūdinamas kaip džiaugsmo ir kitų emocijų išraiškos priemonė.
Šokis yra nuostabi pramoga, atliekantis didelį vaidmenį mūsų kasdieniniame gyvenime. Šokdami, vaikai gauna daug pozityvios energijos bei tampa socialiai sąmoningi grupėje, išmoksta saviraiškos, kūrybiškumo, lankstumo bei kūno koordinacijos.

Būrelio vadovė – Natalia Rapoport

Lietuvių kalbos būrelis

Lietuvių kalba – kietas riešutėlis kiekvienam. O jei dar tavo gimtoji kalba ne lietuvių, jei namuose bendrauji kita kalba - tada Tavęs laukia rimti iššūkiai.
Neišsigąsk ir ateik į lietuvių kalbos būrelį. Čia Tavęs laukia nauji draugai ir įdomios veiklos. Net nepajusi, kaip pradėsi čiauškėti lietuvių kalba.
Būrelyje labiausiai laukiami mūsų mažieji pirmokai, bet gali lankyti ir vyresni vaikai. Būrelio metu mes žaisime, dainuosime, piešime, lipdysime, pasakosime, vaidinsime ir taip pamažu keliausime į Lietuvių kalbos šalį.
Svarbiausia – išdrįsti ateiti!

Būrelio vadovė – Atėnė Subačiūtė

Pirmokų choras „Šmeichl“ („Šypsena“ jidiš k.)

Chore dainuoja pirmų klasių moksleiviai. Užsiėmimų metu lavinamas vaikų balsas, klausa, ritmo pojūtis, mokoma teisingo garso formavimo, išraiškingo kūrinių interpretavimo, kultūringo elgesio scenoje. Dainuodami moksleiviai patiria daug gerų emocijų, noriai muzikuoja, mokosi dainų lietuvių, anglų, jidiš ir hebrajų kalbomis. Koncertuojame gimnazijos šventėse, o mokslo metų pabaigoje surengiame koncertą, kur nuotaikingomis dainomis džiuginame tėvelius ir gimnazijos bendruomenę.

Choro mokytoja – Jovita Štikelienė.

Teatro studija pirmokams

Čia vaidybinėse situacijose vaikai ugdys saviraišką, vaizduotę, kūrybiškumą. Panirę į pojūčių jūrą smagiai improvizuos įvairiausias scenas, individualiai ir grupėje. Vaidindami lavins dėmesingumą, emocinę atmintį, vidinį ir išorinį laisvumą. Mokysis sceninės kalbos, judesio ir teatro raiškos paslapčių. Kurs pasirodymus... ir žengs pirmuosius žingsnius į sceną...

Būrelis „Varniuko laboratorija“

Gamtamokslinis ugdymas pradinėje mokykloje ypač svarbus, nes taip yra plečiamos ir gilinamos mokinio žinios apie jį supančią aplinką , ugdomas jo kritinis mąstymas, skatinamas žingeidumas ir noras atrasti neatrastus dalykus.
„Varniuko laboratorijos“ veikla yra paremta praktine veikla: bandymais, eksperimentais, stebėjimais, konstravimu. Užsiėmimo metu yra siekiama, kad mokiniai stebėtų ir tyrinėtų gamtą, keltų hipotezes, ieškotų atsakymų į probleminius klausimus, darytų išvadas.
„Varniuko laboratorijos“ tikslas - sudaryti galimybę mokiniams įgyti pradinius gamtamokslinės kompetencijos pagrindus. Siekiama, kad mokiniai susipažintų su esminėmis gamtos mokslų sąvokomis ir dėsniais, įgytų gebėjimų, kurie padėtų pažinti pasaulį.
Pasaulis – nuostabus, o jame tūnančios paslaptys bus atskleistos šauniausių varniukų komandos.
Būrelio aprašas

Anglų kalbos būrelis

Anglų kalbos papildomų pamokų tikslas – ugdyti vaikų anglų kalbos komunikacinę kompetenciją ir pasiruošti tolimesniam mokymuisi, padėti taisyti bei užpildyti mokymosi žinių spragas, bei gylinti savo žinias tiek anglų kalbos, tiek Britanijos ir angliškai kalbančių valstybių kultūros srityje.
Mielai laukiame visų pageidaujančių. Prisijunk ir Tu!

Būrelio vadovas – Viačeslav Mlynkovskij

Foto – video būrelis

Užsiėmimų metu susipažinsime su fotografavimo bei filmavimo pagrindais, išmoksime tinkamai naudotis įrangą bei retušuoti ir kitaip apdoroti turimą medžiagą. Jeigu domitės arba tik pradedate domėtis, kaip vyksta fotosesijos bei filmavimai, pasinaudokite proga įgauti naujų žinių bei padirbėti su naujausia filmavimo bei fotografavimo įranga!
Užsiėmimai vyksta kiekvieną antradienį 14:30-15:30 val. IT kabinete.

Būrelio vadovas - Gabrielius Khiterer

Olimpiadinė matematika 6 – 8 klasių mokiniams

„Gryna matematika yra savaip loginių idėjų poezija“, – Albertas Einšteinas.

Logika, dirichlė principas, invarinatai, svėrimai, grafai, oilerio skrituliai, įrodymo metodai, skaičiavimo uždaviniai, nestandartinių uždavinių sprendimo strategijos – tai ir dar daugiau bus nagrinėjama olimpiadinės matematikos užsiėmimuose, kurie išplės žinias už mokyklinio vadovėlio ribų. Jeigu nori sužinoti, kaip mąstymo pagalba iš turimų žinių, matematinių sąvokų, savybių, taisyklių sukurti konstruktyvų ir į atsakymą atvedantį sprendimą, šis būrelis būtent Tau!
Lauksime visų susidomėjusių!
Būrelis vyks trečiadieniais 19:30–20:30 val. Teams platformoje.

Būrelio vadovė – Alina Zemlienė

Olimpiadinė matematika 5 – 6 klasių mokiniams

Būrelio tikslas - ugdyti mokinių matematinį mąstymą, spręsti matematines problemas, rasti problemų sprendimo būdus, numatyti galimus rezultatus, diskutuoti matematiniais klausimais, o taip pat mokėti skaityti ir suprasti matematinius tekstus. Užsiėmimų metų nagrinėsime tokias temas kaip Oilerio skrituliai, logika, skaičių rebusai ir kt.
Tai puiki galimybė pasiruošti įvairiems matematiniams konkursams, varžyboms, olimpiadoms!
Būrelis vyksta kiekvieną pirmadienį 18.00 – 19.00 val. Teams platformoje.

Būrelio vadovė – Julija Grigorjeva

Nestandartinių uždavinių sprendimo būrelis 8 –10 klasių mokiniams

Sunku įsivaizduoti šiuolaikinį pasaulį be matematikos. Tai yra įrankis, kuris padeda mums suprasti ir valdyti tai, kas vyksta aplink mus.
Užsiėmimų metu kartu su mokiniais tyrinėjame matematikos pasaulį už klasės ribų, spręsdami netipinius uždavinius. Tokiu būdu mes laviname loginį ir kritinį mąstymą bei gebėjimą ieškoti nestandartinių problemos sprendimo būdų.
Užsiėmimai vyksta kiekvieną trečiadienį 14:30 – 15.15 val. IT kabinete.

Būrelio vadovė – Violeta Cymliakova

Elektronika su Arduino: įvadas

Šiuolaikiniame pasaulyje, kur bepažiūrėtum, slypi elektronika: nuo mūsų kompiuterių ir telefonų iki išmaniųjų automobilių ir laikrodžių.
Smalsu sužinoti, kaip viskas veikia ir norėtum pradėti pats kurti ateities konstrukcijas?
Kviečiame smalsiausius 8 ir 9 klasės mokinius prisijungti prie naujojo būrelio!
Būrelis vyksta kiekvieną pirmadienį 15.00 val. Technologijų II kabinete.

Būrelio vadovė – Karolina Polionis

Būrelis „Matematikų akademija“

Šio būrelio tikslas – padėti mokiniams įgyti matematikos žinių,  gebėjimų ir nuostatų visumą, kuri įgalintų juos logiškai spręsti  savo kasdienio gyvenimo problemas, padėti jiems geriau  orientuotis aplinkoje ir pasirengti sėkmingai mokytis toliau.
Būrelis skirtas antrų klasių mokiniams, kurie domisi matematikos pasauliu.

Būrelio vadovė – pradinio ugdymo vyr. mokytoja Vaiva Seliavienė.

Sveikos mitybos ir judesio lavinimo būrelis

Būrelis skirtas įvairaus amžiaus vaikams, siekiantiems įgyti sveikos gyvensenos įgūdžių.
Būrelio tikslas: sudaryti sąlygas mokiniams dalyvauti papildomoje fizinio aktyvumo veikloje. Suformuoti įgūdį sveikai maitintis ir sistemingai sportuoti bei rūpintis savimi, savo gera savijauta.
Būrelio metu vaikai skatinami daugiau pasitikėti savimi, tapti iniciatyvesniais, aktyvesniais, mokami garbingo sportinio elgesio bei tolerancijos organizuojant ir dalyvaujant komandinėse bei individualiose rungtyse.

Būrelio vadovė – Vilija Taralienė

Krepšinio būrelis

Krepšinio būrelis yra skirtas 9 – 12 klasių mokiniams, tačiau gali prisijungti ir visi norintys.
Būrelio tikslas - skatinti mokinius aktyviai sportuoti, tobulinti bendrą fizinį parengimą, pasiruošti varžyboms, išmokti kolektyviai siekti užsibrėžto tikslo.
Juk krepšinis – komandinis žaidimas!
Užsiėmimų metu mes aktyviai sportuosime, tobulinsime jau įgytas sportines žinias, o geriausi žaidėjai turės galimybę pakliūti į mokyklos krepšinio rinktinę, kuri dalyvaus krepšinio turnyruose visame Vilniuje.
Visus norinčius kviečiu prisijungti prie mūsų ir žaisti krepšinį kartu!

Būrelio vadovas – Mantas Mikutavičius

Sporto būrelis „Sportiniai žaidimai“

Sportinių žaidimų būrelis skirtas 5 – 8 klasių mokiniams, tačiau gali prisijungti ir kiti norintys berniukai ir mergaitės.
Jeigu ketini sportuoti, užsukai į gerą vietą. Sportinių žaidimų būrelio metu mes žaidžiame krepšinį, kvadratą, tinklinį ir kitus žaidimus. Čia susirenka mokiniai, kurie nori sustiprėti, įgauti pasitikėjimo savimi, įgyti sporto žinių. Tai galimybė pasiruošti kūno kultūros atsiskaitymams.
Kviečiame prisijungti ir sportuoti kartu!

Būrelio vadovas – Mantas Mikutavčius

Kyokushin karatė mokykla SHIN

Karatė – kovos menas, jungiantis dvasios stiprybę ir kūno vikrumą. Karatė galima apibūdinti kaip savigynos būdą , savo fizinio pasiruošimo ir koordinacijos tobulinimo priemonę. Kyokushin karatė ugdo tokias savybes kaip jėgą, ištvermę, pasitikėjimą savimi, grūdina dvasią.
Kiokušin karatė – tai vienas iš japonų kovos meno karatė stilių, kurį sukūrė Masutatsu Oyama 1964 metais. Išvertus iš japonų kalbos Kyokushinkai reiškia “absoliučios tiesos bendruomenė”. Sistemos tikslas – savo silpnybių, baimių ir kitų žemosios prigimties įpročių nugalėjimas, išgryninimas, tai, kas yra tikra ir amžina.
Kyokushin karatė yra kovinis(kontaktinis), o ne sportinis karatė . Kyokushin karatė yra plačiausiai praktikuojama neolimpinė sporto šaka Lietuvoje.
Būrelio aprašas

Šachmatų būrelis

Būrelis „Kūrybinės dirbtuvės“

,,Kūrybinės dirbtuvės“ – Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazijos, 1 - 4 klasių moksleivių veiklos būrelis, skirtas puoselėti Žydų tautos tradicijas.
Būrelio veikla prasidėjo nuo mokinių, tėvų ir 2 mokytojų inicijuoto bendro projekto ,,Lietuvoje išlikusių sinagogų piešimas ant stiklo”.
Projekto įgyvendinimo rezultatas – paveikslų su trumpais aprašais paroda gimnazijoje ir Vilniaus žydų informacijos centre, „ŠOFAR“ galerijoje. Paroda buvo eksponuojama 2 metus.
Būrelio veikla gimnazijoje:
✔ Supažindinti su svarbiomis žydų tautos šventėmis ir tradicijomis per skirtingą kūrybišką veiklą, išryškinant tautos savitumus;
✔ Skatinti vaikus aktyviai veiklai;
✔ Įgyvendinti mokinių siūlomas idėjas;
✔ Puoselėti Šabo šventimo tradicijas (esame sudarę informacinę knygelę);
✔ Pagal galimybes bendradarbiauti su gimnazijos choru (esame sukūrę miniatiūrų inscenizavimo ir dainų projektą);
✔ Kūrybinėse dirbtuvėse vaikai kuria individualius ir kolektyvinius kūrinius, švenčių kalendorių, studijuoja simbolius, jų reikšmes;
✔ Kurdami pasitelkiame muziką, klausome, asociatyviai piešiame;
✔ Kuriant naudojame įv. medžiagas: molį, plastiliną, modeliną, popierių, mišrias technikas.
✔ Rengiame kūrybinių darbų parodas, dalyvaujame gimnazijoje organizuojamose šventinėse mugėse.
Vadovė ir veiklos organizatorė – pradinių klasių vyr. mokytoja Edita Petraitytė.

Būrelis „Teatro studija“

Kartais tenka pasakyti be žodžių ir juoktis, kai norisi verkti... To išmoksta Teatro studiją lankantys vyresniųjų klasių mokiniai. Per repeticijas jie improvizuoja, patys kuria istorijas ir vaidina etiudus. Kiekvienais metais pastatomas spektaklis ir keletas kompozicijų. Tačiau turbūt svarbiausia, kad čia visada galima pasitikėti draugu, kuris yra šalia.

Teatro studijos vadovė – Jurgita Palikevičiūtė.

Stalo teniso būrelis

Stalo tenisas ugdo ištvermę, lavina kūną, koordinaciją, susikaupimą, reakciją bei puikiai emociškai nuteikia sportininkus. Mūsų būrelyje teikiamos:
 • profesionalios treniruotės su Lietuvos mini jaunučių rinktinės treneriu H. Alon. bei buvusia Lietuvos jaunučių rinktinės nare Neta Alon;
 • salė su profesionaliais stalais ir inventoriumi;
 • norintys dalyvaus mokyklos ir Vilniaus m. stalo teniso varžybose, Lietuvos čempionate ir lygos rungtynėse;
 • mergaičių ir berniukų rinktinės atstovaus savo mokyklą tarpmokyklinėse varžybose;
 • treneriai įdomiai ir profesionaliai veda treniruotes;
 • visi dalyvaujantys mokomi žaidimo pagrindų, tobulinami jau turimi įgūdžiai.

Mūsų sportininkai – Vilniaus ir Lietuvos čempionai!
Laukiame Jūsų Šolomo Aleichemo ORT gimnazijos sporto salėje!
Adresas: J. I. Kraševskio g. 5, LT-08118 Vilnius
Tel.: (8 5) 241 0235
El. paštas: rastine@aleichemo.vilnius.lm.lt
Steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė.
Teisinė forma – savivaldybės biudžetinė įstaiga.
Mokomoji kalba – lietuvių.
Kodas: 190009352
Gimnazija teikia bendrąjį pradinį, pagrindinį ir vidurinį išsilavinimą.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazija

©

Dizainas sukurtas