Palaikykime Ukrainą

2022-09-18
Informacija nuolatos atnaujinama

Rugsėjo 18 d.

Paremkime ukrainiečių pabėgėlių šeimas su neįgaliais asmenimis Lietuvoje.

Mūsų pagalbos prašo Iryna Makarovych. Istorijos mokytoja iš Žydų mokyklos, pavadintos Levi Yitzhak Schneerson vardu, iš Dniepro miesto su neįgaliu sūnumi buvo priversti bėgti, gelbėdami savo gyvybes. Miestas nuolat apšaudomas, jame trūksta vandens ir elektros, nežinia, ar veiks šildymas. Atvykusi į Vilnių šeima labai prašo pagalbos!
Iš anksto dėkojame visiems, galintiems paremti!

Šiai ir kitoms šeimoms paramą galite suteikti „Contribee“ platformoje.
Vienybė težydi! ❤️

Rugpjūčio 12 d.

Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenę pasiekė mokytojos ir direktoriaus pavaduotojos iš Ukrainos, Dniepropetrovsko žydų mokyklos pagalbos prašymas. Šiuo metu ji yra Lietuvoje su 28 metų sūnumi. Jie ieško vietos gyventi nemokamai arba už nedidelę sumą Vilniuje. Nuo rugsėjo 1 d. jie neturi kur gyventi ir gali atsidurti gatvėje. Jei turite galimybę jiems padėti ar žinote, kas gali – prašome tiesiogiai susisiekti.
Ruth Reches ruthreches@gmail.com
Taip pat prašome pasidalinti informacija savo aplinkoje.
Slava Ukraini!

Gegužės 15 d.

Balandžio 8 d.

Balandžio 3 d.

Šiuo metu itin sudėtingas, skausmo ir netekčių kupinas laikotarpis ne tik Ukrainoje, bet ir visame pasaulyje. Rusijai užpuolus Ukrainą, milijonai šalies gyventojų atsidūrė didžiuliame pavojuje. Karas gena Ukrainos žmones: mamas su vaikais, vyresnio amžiaus žmones iš namų.
Mes negalėjome likti abejingi nepelnytam skausmui, nepakenčiamam žiaurumui ir nedžiūstančioms ašaroms, todėl iš karto kreipėmės į mūsų Gimnazijos bendruomenę su prašymu visais įmanomais būdais padėti kenčiantiems nuo karo Ukrainoje. Nuoširdžiai dėkojame visiems, kas prisidėjo, prisideda ir toliau prisidės prie paramos ir pagalbos Ukrainos žmonėms.
Ypatingas padėkas reiškiame tiems mūsų bendruomenės nariams, kurie pagal galimybes suteikė pastogę karo pabėgėliams. Tarp jų – Gimnazijos šokių mokytojos Natalios Rapoport šeima, savo namuose priglaudusi 16 žmonių: mamų, senelių ir vaikų iš skirtingų Ukrainos miestų. „Mes džiaugiamės, kad galime prisidėti prie mūsų giminaičių, pažįstamų ir nepažįstamų žmonių gelbėjimo, – pasakoja mokytoja. – Apgyvendinome 4-ias karo siaubą patyrusias šeimas. Klausiate, kiek jose yra vaikų? Skaičiuokime pagal jų amžių: 4, 8, 10, 11, 12, 14, 15, 16 ir 17. Čia nuotraukoje matome ne visus – kai kas kieme žaidžia futbolą. Nes vaikai yra vaikai. Visų tėčiai liko kare. Ir mes nuoširdžiai linkime jiems nugalėti ir grįžti sveikiems“.
Natalia prašė dar atskirai padėkoti mūsų Gimnazijos 4B auklėtojai Vaidotai Macienei, kuri rūpestingai padėjo gauti 16 miegui skirtų pagalvių, užtiesalų, patalynės komplektų. Taip pat surinko įvairių žaislų, rūbų bei kitų būtiniausių daiktų.
Solidarumas, palaikymas, pagalba žmonėms, kurie jau atvyko ir dar atvyks į Lietuvą, prisidėjimas prie paramos Ukrainai visais įmanomais būdais yra tai, ką galime padaryti ir darome.
Ačiū visiems dar kartą už Jūsų širdžių neabejingumą!
Šlovė Ukrainai!

Kovo 23 d.

Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė kartu su Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazija organizuoja paramos rinkimą Ukrainos žmonėms bei kviečia kiekvieną galintį prisidėti aukoti šiuos daiktus:
1. Antklodės
2. Sulankstomos lovos
3. Nešiojami šildytuvai
4. Higienos priemonės
5. Kūdikių reikmenys
6. Tvarščiai, pleistrai
7. Šildančios antklodės
8. Miegmaišiai
9. Čiužiniai
10. Mobilieji įrenginiai: telefonai, planšetės, nešiojami kompiuteriai
Paaukotus daiktus renkame Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenėje adresu Pylimo g. 4, Vilnius.

Taip pat kviečiame prisidėti finansiškai.
Gavėjas: Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė
Sąskaitos nr. LT09 7044 0600 0090 7953
Pervesdami lėšas nurodykite tikslą: Parama Ukrainai.
Gautos lėšos bus pervestos Ukrainos žydų organizacijų ir bendruomenių asociacijai (Asssociation of Jewish Organizations & Communities of Ukraine).

Kovo 13 d.

Gimnazijos ORT partneriai Ukrainoje prašo pagalbos!
Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazija kartu su Lietuvos žydų (litvakų) bendruomene organizuoja paramos rinkimą mūsų broliams ir seserims Ukrainoje ir kviečia aukoti:
👉Ilgai galiojančius maisto produktus
👉Antklodes
👉Sulankstomas lovas
👉Nešiojamus šildytuvus
👉Vandenį plastikiniuose buteliukuose
👉Kūdikių reikmenis
👉Kūdikių mišinius
👉Šildančias antklodes
👉Miegmaišius
👉Čiužinius
👉Pirmosios pagalbos vaistinėles ir medicininius tvarsčius, dezinfekavimo priemones ir kt.
👉Higienos reikmenis
👉Šiltus drabužius
Paaukotus daiktus nuo kovo 14 d. iki kovo 18 d. renkame gimnazijoje (palikti pas budintį).
Savo ir partnerių vardu dėkojame ir tikime, kad mūsų pagalba padės lengviau išgyventi karo siaubą Ukrainos žmonėms.

Kovo 6 d.

Gerbiami mūsų bendruomenės nariai, draugai, partneriai, kolegos.
Dėkojame visiems, aktyviai prisidėjjusiems prie mūsų Gimnazijos skelbiamų pagalbos nuo žiauraus karo kenčiančiai Ukrainai akcijų.

Skubame pranešti, kad akcija „Pagalba gyvūnams Ukrainoje“ jau baigėsi, o Jūsų dovanotas maistas ir priemonės gyvūnams jau keliauja į karo siaubą išgyvenančią šalį. Ačiū visiems už gerą širdį ir meilę mūsų mažiesiems broliams.

Taip pat informuojame, kad Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazijos akcija, skirta padėti nuo karo bėgantiems ukrainiečių ir šios šalies gyventojų vaikams, tęsiasi. Todėl dar kartą maloniai kviečiame aktyviai prisidėti.
Akcija vaikams: „Renkame mokyklines priemones tiems mažiesiems Ukrainos gyventojams, kurie atvyko ar atvyks į Lietuvą ir čia mokysis“. Ši akcija neturi termino, tiesiog norime būti pasiruošę padėti vaikams būtent tuo metu, kai jiems labiausiai to reikės. Ką renkame? Viską, ko reikia mokyklai: sąsiuvinius, rašiklius, pieštukines, spalvotus ir paprastus pieštukus, liniuotes, trintukus. Visą tai jau galima nešti į mūsų Gimnazijos 10A klasės kabinetą.

Brangieji, dar kartą dėkojame visiems už Jūsų neabejingumą, už pilietiškumą, solidarumą ir vienybę, už atjautą ir pagalbą agresijos aukoms! Kartu esame stiprūs! Šlovė Ukrainai! Šlovė didvyriams!
Dėkojame už tai, kad esate kartu!

Kovo 1 d.

Gerbiami mokytojai, tėvai ir mokiniai, mokyklos darbuotojai, gimnazijos mylėtojai, bendradarbiavimo partneriai, kolegos.
Sunku likti abejingiems, stebint tai, kas dabar vyksta Ukrainoje. Galime tik įsivaizduoti, ką išgyvena didvyriška Ukrainos tauta, patirianti karo siaubą. Visi kartu jaučiame žodžiais nenusakomą didžiulį bendrą skausmą. Todėl kreipiamės į Jus prašydami vienytis ir realiai prisidėti prie teikiamos pagalbos bei paramos ir į Lietuvą atvykstantiems ukrainiečiams, ir tiems žmonėms, kurie vis dar yra Ukrainoje.
Maloniai kviečiame prisidėti prie kelių reikšmingiausių Lietuvos akcijų!

Bendros paramos įstaigoms „Raudonasis Kryžius” bei „Mėlyna / Geltona” akcija.

Kas turi galimybių, kviečiame registruotis į akciją „Stiprūs kartu!” ir savo namuose apgyvendinti nuo karo bėgančius Ukrainos gyventojus ir jų šeimas su vaikais bei gyvūnais.

Mes, Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazija, irgi maloniai kviečiame prisidėti prie kelių svarbių akcijų:

Akcija vaikams: rinkime mokyklines priemones tiems, mažiesiems Ukrainos gyventojams, kurie atvyko į Lietuvą ir čia mokysis. 🎨 Ši akcija neturi termino, tiesiog norime būti pasiruošę padėti vaikams būtent tuo metu, kai jiems labiausiai to reikės. Ką renkame? Viską, ko reikia mokyklai: sąsiuvinius, rašiklius, pieštukines, spalvotus ir paprastus pieštukus, liniuotes, trintukus. Visą tai jau galima nešti į gimnazijos 10A klasės kabinetą.

Akcija: Pagalba gyvūnams Ukrainoje. Kviečiame prisidėti prie veterinarijos klinikų Lietuvoje prašymo ir aukoti gyvūnų transportavimo dėžes, pašarą. 😿🐶Reikia sauso, geros kokybės pašaro. Šiuo metu ypač reikia maisto gyvūnams, turintiems sveikatos sutrikimų. Dėmesio: gyvūnų maistas renkamas TIK iki kovo 2-3 dienos. Jį galima taip pat nešti į gimnazijos 10A klasės kabinetą.

Brangieji, prisidėkime prie pagalbos kenčiantiems Ukrainos žmonėms ir gyvūnams! Būkime pilietiški, solidarūs ir vieningi! Padėkime mūsų draugams, kuriems dabar labiausiai reikia mūsų visų nuoširdžios paramos ir mūsų visų neabejingų širdžių šilumos!
Dėkojame už tai, kad esate kartu!

Vasario 24 d.

Kviečiame dalyvauti vienybės ir solidarumo su Ukraina akcijoje „Laisvė šviečia“.

Daugiau informacijos.
Adresas: J. I. Kraševskio g. 5, LT-08118 Vilnius
Tel.: (8 5) 241 0235
El. paštas: rastine@aleichemo.vilnius.lm.lt
Steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė.
Teisinė forma – savivaldybės biudžetinė įstaiga.
Mokomoji kalba – lietuvių.
Kodas: 190009352
Gimnazija teikia bendrąjį pradinį, pagrindinį ir 
vidurinį išsilavinimą.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių 
asmenų registre.
Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazija

©

Dizainas ir programavimas