Yom HaShoah simbolis – trapus narcizas

2023-04-18
Šiandien minima Yom HaShoah ‒ Holokausto aukų atminimo diena. Jos simbolis – trapus narcizas. Pagerbdami nekaltai nužudytų aukų atminimą, mūsų mokyklos vaikai savo piešiniais išreiškia tvirtą poziciją; „Prisimename žiauriausių nusikaltimų žmogiškumui atimtas trapias gyvybes, gerbiame jų atminimą ir dar kartą patvirtiname: niekada nepamiršime“. Parodos iniciatorė – Gimnazijos dailės mokytoja Evelina Karčiauskienė.
Jom Hašoa – Yom HaZikaron laShoah ve-laG'vurah (hebrajiškai: יום הזיכרון לשואה ולגבורה „Holokausto ir heroizmo atminimo diena“), Izraelyje ir užsienyje žinoma kaip Yom HaShoah (יום השואה), o lietuvių kalba – kaip Holokausto aukų atminimo diena.
Šią dieną minima šešių milijonų žydų ir dar penkių milijonų kitų tautybių žmonių, žuvusių per Holokausto laikotarpį nuo nacistinės Vokietijos režimo, netektis. Izraelyje tai nacionalinė atminimo diena ir valstybinė šventė. Ši diena pradėta minėti 1953 m.,
Jom Hašoa minėjimai visame pasaulyje įvairūs – nuo apsilankymo sinagogose iki bendruomenių susirinkimų ir edukacinių programų. Populiariausi minėjimo ceremonijos būdai – pokalbiai su Holokaustą išgyvenusiais žmonėmis, tinkamų šiai dienai dainų ir šventųjų raštų skaitymas, filmų peržiūra Holokausto tematika. Taip pat vienas labiausiai paplitusių minėjimo būdų – tragedijos aukų vardų skaitymas, pabrėžiant nesuvokiamą ir dramatišką šešių milijonų gyvybių praradimą. Daugelis žydų mokyklų šiomis dienomis taip pat rengia su Holokaustu susijusias edukacines programas.
Adresas: J. I. Kraševskio g. 5, LT-08118 Vilnius
Tel.: (8 5) 241 0235
El. paštas: rastine@aleichemo.vilnius.lm.lt
Steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė.
Teisinė forma – savivaldybės biudžetinė įstaiga.
Mokomoji kalba – lietuvių.
Kodas: 190009352
Gimnazija teikia bendrąjį pradinį, pagrindinį ir 
vidurinį išsilavinimą.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių 
asmenų registre.
Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazija

©

Dizainas ir programavimas