Vytauto Landsbergio pasakojimas „Sausio sniegenos“

2023-01-13
„Laisvės gynėjų dieną, sausio 13-tąją, mes pradėjome žvakių šviesoje, besiklausydami Vytauto Landsbergio pasakojimo „Sausio sniegenos“ apie 1991-ų metų lemtingą dieną“, – pasakoja 2B klasės auklėtoja Rasa Judickienė. O išklausę, pilnomis ašarų akimis vaikai piešė šiuos nuostabius paukštelius – istorinių įvykių, kai nugalėjo laisvės troškimas ir vienybė, liudytojas. Ir vėliau kiekvienas, prie savo širdelės prisisegęs po mažą sniegeną, nešiojo ją visą dieną, galvodamas apie taip skaudžiai iškovotą laisvę.
„Tai atsitiko šalyje, kurioje žiemą iškrinta sniegas. Dažniausiai sausį. Kartais dabar su sniegu iškrenta, o gal iš kur atskrenda paukštelių, vadinamų sniegenomis. Kiekviena jų turi po keletą raudonų plunksnelių, tai sniege iš toli gali atrodyti lyg pritaškyta mažyčių kraujo lašų“ (V. Landsbergis, Sausio sniegenos).

Minintiems Laisvės gynėjų dieną vaikams kartu su tėveliais, 2B klasės mokiniai ir auklėtoja Rasa Judickienė rekomenduoja pasižiūrėti itin jautrų, nuoširdų filmuką apie Sausio 13-osios įvykius, sukurtą pagal Vytauto Landsbergio pasakojimą „Sausio sniegenos“
Nepamirškime mūsų Tautos pergalės! Tauta – tai ne tik žmonės, gyvenę tuo istoriniu momentu, bet ir ankstesnės kartos, padėjusios laisvės siekio pamatus. Tai ir šiandieninė karta, užaugusi nepriklausomoje Lietuvoje. Tai ir vaikai, kurie gyvens ir kurs ateities gyvenimą Lietuvoje.

Sausio 13-osios įvykiai vaikams pagal Vytauto Landsbergio pasakojimą „Sausio sniegenos“.
Adresas: J. I. Kraševskio g. 5, LT-08118 Vilnius
Tel.: (8 5) 241 0235
El. paštas: rastine@aleichemo.vilnius.lm.lt
Steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė.
Teisinė forma – savivaldybės biudžetinė įstaiga.
Mokomoji kalba – lietuvių.
Kodas: 190009352
Gimnazija teikia bendrąjį pradinį, pagrindinį ir 
vidurinį išsilavinimą.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių 
asmenų registre.
Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazija

©

Dizainas sukurtas