Vasaros stovykla „Pažink! Judėk! Atrask!“

2022-06-16
Visi žinome posakį ,,Vaikai – mūsų ateitis“. Iš tiesų vaikų ugdymas yra nenutrūkstanti veikla. Mūsų gimnazijoje veikiančios dienos stovyklos ,,Pažink! Judėk! Atrask!“ įvairios veiklos tai tik patvirtina.
Viena iš veiklos sričių – žydų tautos tradicijų ir istorijos pažinimas. Birželio 14 d. stovyklautojai su stovyklų vadovėmis Viktorija, Rasa ir Vaiva vaikščiojo po Vilniaus senamiesčio vietas, susijusias su žydų tautos istorija.
Viktorijos dėka vaikai daug sužinojo kur yra įėjimas į žydų kvartalą, pamatė mažojo Vilniaus geto vartus, išklausė trumpą pasakojimą apie Vilniaus Gaoną ir apžiūrėjo paminklą jam. Pabuvojo prie Vilniaus geto teatro. Daug gerų emocijų patyrė Rūdininkų skvere prie paminklo gydytojui Cemachui Šabadui, vadinamam Aiskauda, pavaikštinėjo Žemaitijos gatve, sužinojo paminklo ,,Berniuko su batu“ (Roman Kacev) gyvenimo faktus.
Grįžę į gimnaziją, pavalgę ir pailsėję, stovyklautojai dalyvavo žydų tradicijų puoselėjimo būrelio vadovės E. Petraitytės organizuotoje kūrybinėje veikloje. Vaikai kūrybinius darbus „Pažink! Judėk! Atrask!“ atliko penkiose komandose. Kūrybiniuose darbuose naudojo aplankytų išvykoje vietų foto kopijas. Vaikai įrodė, kad sužinojo keletą naujų istorijos faktų, geriau pažino Vilniaus geto ribas, iškėlė įdomių klausimų ir drauge ieškojo atsakymų. Komandos nusifotografavo su savo kūrybiniais darbais, o po to dalinosi įspūdžiais apžiūrėdami vieni kitų darbus antro aukšto darbų stende.
Dieną vaikai užbaigė estafetėmis, kurias organizavo sporto mokytojai Vilija ir Mantas.
Džiaugiamės, kad diena buvo pilna įspūdžių, pažinimo ir tyrinėjimo!
Visi kartu – mes jėga!

Vaikų vasaros stovykla dalinai finansuojama Vilniaus miesto savivaldybės ir Lietuvos žydų bendruomenės lėšomis.
Adresas: J. I. Kraševskio g. 5, LT-08118 Vilnius
Tel.: (8 5) 241 0235
El. paštas: rastine@aleichemo.vilnius.lm.lt
Steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė.
Teisinė forma – savivaldybės biudžetinė įstaiga.
Mokomoji kalba – lietuvių.
Kodas: 190009352
Gimnazija teikia bendrąjį pradinį, pagrindinį ir 
vidurinį išsilavinimą.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių 
asmenų registre.
Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazija

©

Dizainas ir programavimas