Tūkstantmetės žydų tautos švenčių tradicijos – visada dėmesio centre

2021-09-16
Tūkstantmetės žydų tautos švenčių tradicijos – visada dėmesio centre
Žydų tautos istorinė patirtis ir tradicijos – reikšminga ir neatskiriamoji mūsų gimnazijos bendruomenės gyvenimo dalis. Mūsų gimnazijos žydų tradicijų mokytojas Algirdas Davidavičius visada padeda ir mokytojams, ir mokiniams atrasti ir puoselėti svarbiausius kasdienius ir šventinius tradicijų bei papročių lobius.
Jom Kipuras (hebr. ‏יום הכיפורים‏‎ = Jom haKipurim) yra žydų tautos religinė šventė. Tai kasmetinė atpirkimo diena, vykstanti Tišrej mėnesio 10 d. (tarp rugsėjo 14 d. ir spalio 14 d. pagal Grigaliaus kalendorių). Ji skirta tautinei ir asmeninėms išpažintims, apsivalymui nuo nuodėmių ir atleidimui. Per Jom Kipurą skaitoma Jonos knyga.
„Vilniaus Gaonas mokė, kad visų mūsų gyvenimuose yra šio pranašo pamoka: mes dažnai nekreipiam dėmesio į mūsų pašaukimą, ne bandom suprasti ar net vengiam to, ko D-vas nori iš mūsų, kam esam skirti. Jom Kipuro pasninkas, maldos leidžia mums sugrįžti prie mūsų gyvenimo užduoties ir labiau vertinti vienas kitą“, – pasakoja mokytojas Algirdas Davidavičius.
Adresas: J. I. Kraševskio g. 5, LT-08118 Vilnius
Tel.: (8 5) 241 0235
El. paštas: rastine@aleichemo.vilnius.lm.lt
Steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė.
Teisinė forma – savivaldybės biudžetinė įstaiga.
Mokomoji kalba – lietuvių.
Kodas: 190009352
Gimnazija teikia bendrąjį pradinį, pagrindinį ir 
vidurinį išsilavinimą.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių 
asmenų registre.
Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazija

©

Dizainas ir programavimas