Tarptautinė muzikos diena

2021-10-01
Spalio 1-oji – Tarptautinė muzikos diena. Mūsų gimnazijoje ji prasidėjo žydų tradicinės muzikos kolektyvo ,,Klezmer Klangen’’ edukacine programa „XX a. pradžios muzikai litvakai“. Tradicinės žydų muzikos klausėsi vyresniųjų klasių moksleiviai kartu su muzikos mokytoja Jovita Štikeliene.
Kultūrinės edukacinės programos metu autentišku muzikos atlikimu bei vaizdinių pagalba mokiniai buvo supažindinami su praėjusio amžiaus pirmosios pusės litvakų menininkų, visame pasaulyje garsinusių Lietuvą, asmenybėmis, jų kūryba.
„Muzikai litvakai: pasaulinio garso smuikininkas Jaša Heifecas, pianistas ir kompozitorius Džordžas Geršvinas, dainininkas Danielius Dolskis ir broliai Leiba ir Moiše Hofmekleriai, Danielius Pomerancas ir kt., – teigia Jovita Štikelienė. – Tai tik dalis Lietuvą pasaulyje garsinusių žymių muzikų litvakų. Jų sukurti ir atliekami kūriniai – didelė mūsų kultūros vertybės dalis, kurią turime pažinti, norėdami suvokti savo etninės kultūros ypatumus“.
Džiaugiamės, kartu pajutę begalinį to laikotarpio muzikos grožį ir kultūros reikšmę Lietuvos žmonėms, jos vietą skirtingose santvarkose. Ir dar visi supratome, kaip svarbu mokėti kritiškai vertinti istoriją ir suvokti žmogiškumo svarbą.
Adresas: J. I. Kraševskio g. 5, LT-08118 Vilnius
Tel.: (8 5) 241 0235
El. paštas: rastine@aleichemo.vilnius.lm.lt
Steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė.
Teisinė forma – savivaldybės biudžetinė įstaiga.
Mokomoji kalba – lietuvių.
Kodas: 190009352
Gimnazija teikia bendrąjį pradinį, pagrindinį ir 
vidurinį išsilavinimą.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių 
asmenų registre.
Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazija

©

Dizainas ir programavimas