Svečiuose Holokausto pedagogė Yaarit Glezer

2023-09-24
Susidomėję visiškoje tyloje klausėmės iš Izraelio atvykusios Holokausto metodikos pedagogės Yaarit Krakinovskaitės-Glezer.

Galbūt dabar ji nepasakotų žydų genocido istorijos, jei ne IX forte kalėjusio jos tėvo Pinios Krakinovskio atkaklumas išsiveržti į laisvę. Jis padėjo iš forto pabėgti 64 kaliniams, išgręžęs 314 skylučių metalinėse kalėjimo duryse, dirbdamas dienomis ir labai rizikuodamas gyvybe.
Nors mūsų viešnia jau daugiau nei 50 metų gyvena Izraelyje, ji labai džiaugiasi dar galinti pasakoti istoriją lietuviškai!

Iš Yaarit pasakojimo:
● „Į IX fortą žmones šaudyti vežė net iš pačios Prancūzijos. Kodėl? Labai sunku suprasti žmogžudžius“.
● „Tėvas pasakojo istoriją apie sušaudyti atvestą moterį su vaikeliu ant rankų. Ji vilkėjo prabangiais kailiniais, vokiečių kareivis jų užsimanė savo žmonai, liepė nusivilkti. Moteris jam sako – gerai, bet pažadėk mane užmušti pirmą, kad nematyčiau savo mažylio mirties. Vokietis pasiuto, kad ji kelia sąlygas, ir ėmė skaičiuoti iki dešimties. Moteris nenusivilko kailinių, tad kareivis šautuvo vamzdžiu subadė vaiką. Galiausiai jam teko nušauti ir motiną, kuri puolė jį smaugti. Taigi kailiniai susitepė krauju ir jie įmetė juos į ugnį...“

Adresas: J. I. Kraševskio g. 5, LT-08118 Vilnius
Tel.: (8 5) 241 0235
El. paštas: rastine@aleichemo.vilnius.lm.lt
Steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė.
Teisinė forma – savivaldybės biudžetinė įstaiga.
Mokomoji kalba – lietuvių.
Kodas: 190009352
Gimnazija teikia bendrąjį pradinį, pagrindinį ir 
vidurinį išsilavinimą.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių 
asmenų registre.
Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazija

©

Dizainas ir programavimas