Susitikimas su holokaustą išgyvenusiu Saadia Bahat ir vertėju Žilvinu Bieliausku

2022-09-23
Rugsėjo 23-iąją minima Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. Tą dieną 1943 m. buvo likviduotas Vilniaus žydų getas. Kartu privalome padaryti viską, kad šį tragedija niekada nepasikartotų! Mūsų Gimnazijoje ta proga vyko Romualdo Juknelevičiaus inicijuotas susitikimas su išgyvenusiu holokaustą Saadia Bahat ir vertėju Žilvinu Bieliausku.
Nuoširdus bendravimas su Holokaustą išgyvenusiu ir gražų gyvenimo kelią nuėjusiu skulptoriumi, knygos „From Childhood Paradise to Hell and Back“ autoriumi Saadia Bahat nieko nepaliko abejingu. Alytuje gimęs pašnekovas, papasakojo apie savo idilišką lietuvišką vaikystę „rojuje“ bei pragarą, kurį teko iš karto po to pereiti Vilniaus gete, mirties stovyklose Estijoje, Štuthofo koncentracijos stovykloje ir kt.
Esame dėkingi likimui, girdėdami tokias istorijas:. Jos turėtų būti perduodamos iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Tai vienintelė galimybė išsaugoti atsiminimus apie šią kraupiausią XX a. tragediją. Tokie žiaurumai daugiau niekuomet neturi pasikartoti!
Adresas: J. I. Kraševskio g. 5, LT-08118 Vilnius
Tel.: (8 5) 241 0235
El. paštas: rastine@aleichemo.vilnius.lm.lt
Steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė.
Teisinė forma – savivaldybės biudžetinė įstaiga.
Mokomoji kalba – lietuvių.
Kodas: 190009352
Gimnazija teikia bendrąjį pradinį, pagrindinį ir 
vidurinį išsilavinimą.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių 
asmenų registre.
Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazija

©

Dizainas ir programavimas