Stovyklautojų nuotykiai tęsiasi!

2022-06-19
Šabat Šalom!
Saulėtą penktadienio rytą mažieji stovyklautojai keliavo į Lietuvos žydų bendruomenę. Šiltai vaikus pasitikusi programų direktorė Žana Skudovičienė trumpai papasakojo apie žydų tradicijas, tada pasiūlė pasiraitoti rankoves ir ruoštis chalų gamybai. Iš pažiūros atrodė viskas paprasta, bet pradėjus pinti kaseles, prireikė draugų pagalbos. Kai rezultatas tapo matomas, džiaugsmas buvo begalinis. Užrašius vardus, vaikų gamintos chalos nukeliavo į krosnį. O kol chalos krosnyje kepė, gidas Viljamas pakvietė aplankyti Vilniaus choralinę sinagogą. Gidas taip įdomiai pasakojo, kad galėjai net musės zyzimą išgirsti. Ne tik mažieji daug visko sužinojo, bet ir stovyklos vadovams buvo pravartu išgirsti Sinagogos istoriją. Iš Sinagogos visi išėjo su dar didesniu žinių bagažu. Ačiū Viljamui!
Šviečiant saulutei stovyklautojai grįžo atgal į Lietuvos žydų bendruomenę, kur jau laukė iškeptos chalos. Rezultatas pranoko lūkesčius!
Atėjo Šabato metas. Sakyti Šabato maldas pačių iškeptoms chaloms - ypatingas patyrimas!
Nešini chalomis, vaikai grįžo į gimnaziją.
Pailsėjus, atsikvėpus nuo kelionės įspūdžių, stovyklautojų laukė rami edukacinė veikla „Mandalų kūrimas“, kurią vedė vadovė Vilma. Susipažinę su mandalomis, vaikai turėjo galimybę pasinerti į ramybės laiką ir komandose nupiešti mandalą. Grožis neišpasakytas! Kiekviena mandala unikali. Šaunuoliai vaikai! Užduotis įvykdyta su kaupu.
Po šios ramios veiklos vaikų laukė šventiškas stalas ir, žinoma, sporto šventė. Vadovai Vilija ir Mantas paruošė nelengvas užduotis, bet kadangi darbas vyko komandose, užduotis atlikti pavyko visiems. Džiaugiasi širdis, kad galvojame ne tik apie save, bet ir apie kitą!
Sporto šventė pareikalavo iš vaikų daug energijos, tad vietoj diskotekos vaikai pasirinko veiklą su balionėliais ir vandeniu. Juk kam nepatinka vasarą žaisti su vandeniu?!
Bet viskas turi savo pabaigą. Penktadienio pavakarę vaikai atsisveikino su vadovais, dėkodami vieni kitiems už puikiai praleistą laiką ir linkėdami gražios vasaros.
Tad ir mes linkime Jums saulėtos, turiningos vasaros ir lauksime Jūsų kitąmet!
Su didžiausiais linkėjimais,
stovyklos vadovai Vaiva, Raisa, Edita, Vilija, Rasa, Vilma, Viktorija, Atėnė, Mantas ir Arūnas.
Adresas: J. I. Kraševskio g. 5, LT-08118 Vilnius
Tel.: (8 5) 241 0235
El. paštas: rastine@aleichemo.vilnius.lm.lt
Steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė.
Teisinė forma – savivaldybės biudžetinė įstaiga.
Mokomoji kalba – lietuvių.
Kodas: 190009352
Gimnazija teikia bendrąjį pradinį, pagrindinį ir 
vidurinį išsilavinimą.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių 
asmenų registre.
Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazija

©

Dizainas ir programavimas