Skaniausias Pesach šventės akcentas – maca

2023-04-07
Mūsų Gimnazija nuoširdžiai dėkoja Lietuvos žydų bendruomenė už visai mokyklai dovanotą šį šventinį skanėstą!
Įdomu, kad mūsų 2B klasės mokiniai ne tik gavo dovanų šio tradicinio žydų maisto. Jie žino, kaip patiems pagaminti macą, nes rašė jos receptą pagal PJ Library knygą „Raudonoji Vištelė ir Pesacho maca“:
👉Macai pagaminti reikės 250g ypatingų kvietinių miltų ir 3/4stiklinės vandens.
👉Miltus ir vandenį reikia ypatingai sumaišyti ir išsukti, o gauta masę išminkyti, iškočioti, subadyti šakute ir šauti į orkaitę.
👉Kepti iki 260 laipsnių temperatūros įkaitintoje orkaitėje apie 3-4 min.
Dėkojame 2B klasės auklėtojai Rasai Judickienei, išvertusiai šią knygą ir išmokinusiai savo auklėtinius macų kepimo paslapčių.🤩
Toroje Pesach šventė vadinama chag gamacot – „macų šventė“. Maca turi ir dar vieną pavadinimą lechem oni – „praradimų duona“. Tai kieta, sausa duona, valgoma vergų, vietoje šviežios ir minkštos duonos, kurią valgo laisvas žmogus. Bet maca vadinama dar ir lechem cherut – „laisvės duona“. Tokią duoną kepė žydai, kuomet ruošėsi skubiam išėjimui iš Egipto, nes jie neturėjo laiko laukti, kol mielinė tešla bus tinkama duonos kepimui. Žydai bijojo, kad faraonas gali persigalvoti ir neišleisti jų iš Egipto.
Gražios visiems šventės!
Adresas: J. I. Kraševskio g. 5, LT-08118 Vilnius
Tel.: (8 5) 241 0235
El. paštas: rastine@aleichemo.vilnius.lm.lt
Steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė.
Teisinė forma – savivaldybės biudžetinė įstaiga.
Mokomoji kalba – lietuvių.
Kodas: 190009352
Gimnazija teikia bendrąjį pradinį, pagrindinį ir 
vidurinį išsilavinimą.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių 
asmenų registre.
Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazija

©

Dizainas ir programavimas