Šį vakarą žydai visame pasaulyje pradeda naują mėnesį – Švat

2023-01-22
Mūsų gimnazijos hebrajų kalbos mokytoja Olga Gurevich (Izraelis) primena, kad šį vakarą žydai visame pasaulyje pradeda naują mėnesį, kuris vadinasi – Švat. Jis turtingas gilia simbolika ir ypatingomis prasmėmis. Šį mėnesį švenčiama šventė Tu bi-Švat (Naujieji medžių metai).
„Babilonietiškas mėnesio pavadinimas „Švat“ pirmą kartą pasirodo pranašo Zacharjo knygoje ir žymi negailestingąjį liūčių sezoną, kai Izraelyje žiema eina į pabaigą, – pasakoja mokytoja Olga. – Na, o lietus žydų tradicijoje dažniausiai asocijuojasi su palaiminimais. Gražaus mėnesio visiems! KHODESH TOV!“
Adresas: J. I. Kraševskio g. 5, LT-08118 Vilnius
Tel.: (8 5) 241 0235
El. paštas: rastine@aleichemo.vilnius.lm.lt
Steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė.
Teisinė forma – savivaldybės biudžetinė įstaiga.
Mokomoji kalba – lietuvių.
Kodas: 190009352
Gimnazija teikia bendrąjį pradinį, pagrindinį ir 
vidurinį išsilavinimą.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių 
asmenų registre.
Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazija

©

Dizainas sukurtas