Psichologija lentynose

2024-03-12
Visiems, kurie kažkiek domitės psichologija, o gal būt nujaučiate, kad jau pats metas pradėti domėtis, turime gerą žinią – gimnazijos bibliotekoje yra tikrai dėmesio vertų knygų! Be to, lentynas ką tik papildėme leidybos naujienomis.
Galbūt Jūsų vaikai (nuosavi ar auklėjami) turi klausimų bei problemų, kurias išspręsti padėtų knygų puslapiuose sudėta specialistų išmintis? Siųskite juos į biblioteką ar užsukite patys.
● Psichologija mažiausiems. Mažieji turi debesis emocijų, tokius tirštus debesis, kad audros šiame amžiuje – joks netikėtumas. Jei vaikas nemoka emocijų nei sušukuoti, nei prilaikyti – galbūt vienaragis Gastonas padės jas iškvėpuoti? O berniukas Džekas iš knygutės „Tu gali“ atskleis paslapčių apie mąstymo galią įveikiant nemalonius jausmus. Puikių užduočių rasite knygose „Mano emocijos“ ir „Pasitikėjimas savimi“.
● Neuromokslas, pasakojimai apie naujausias smegenų srities mokslų pergales. Ar mes patys tikime, kad galime pasikeisti, atsikratyti sau nepatinkančių įpročių? Šiandien mus tuo įtikinti gali mokslas. Tik net ir mokslas nepažada, kad bus lengva... Įrodyta, kad žmogaus smegenys geba keistis ir išlieka plastiškos visą gyvenimą, o pozityvus mąstymas bei tikslinga veikla gali „perprogramuoti“ viską, ką jau užsiprogramavote (ar jums užprogramavo kiti) per gyvenimą.
N. Doidge „Save keičiančios smegenys“, G. Toleikytė „Kodėl, po velnių, negaliu pasikeisti?“.

● Gabaus vaiko drama. Šveicarų psichoterapeutė, žymi vaikystėje patirtų traumų specialistė knygoje išaiškina, kaip vaiko išnaudojimas suaugusiųjų poreikiams, baudimas, mušimas ir manipuliavimas pažeidžia juos bei skatina savasties atsižadėjimą. Nuostabi knyga apie savęs „sutaisymą“.
A. Miller „Gabaus vaiko drama“.

● Meilė savo kūnui – labai svarbus dalykas, kuriuo būtina apdovanoti savo vaiką. Bibliotekoje rasite pačių naujausių knygų apie kūno pokyčius, kuriose paprastai ir atvirai atsakoma į paauglių klausimus. Turime ne vieną knygą, pasakojančią apie sveiką mitybą bei valgymo sutrikimus.
Kartais paaugliams, ypač mergaitėms, su savo kūnu susitaikyti ir jį priimti padeda bestseleriais pasaulyje tapusios grožinės knygos. „Jeigu būčiau perskaičiusi šią knygą mokykloje arba po mokyklos, būtų buvę daug lengviau gyventi savo „kiaulaitės“ kūne ir bendrauti su tais , kurie nuolat iš jo tyčiojosi, taip pat – ir su pačia savimi“, - rašo Giedrė Valavičiūtė, iniciatyvos „Dydis nesvarbu“ įkūrėja, apie C. Beauvais knygą „Kiaulystės dėsnis negalioja“.

● Savipagalbos ir tėvystės bestseleriai pasaulyje ir Lietuvoje. Koučerių karalienė Jen Sincero savo šmaikščioje knygoje atskleidžia, kaip imti ir save papurtyti už pečių, kad pagaliau atsibustumėte ir Didžiojo snūdo ir pakeistumėte savo visiškai jums nepatinkančią dabartį? Savipagalbos bestselerio autorė dr. Nicole Lepera tvirtina, kad „fiziniai ir psichologiniai simptomai – tai žinutės, o ne diagnozės visam gyvenimui“ ir duoda instrukcijų, kaip išsilaisvinti iš destruktyvaus elgesio ciklo.
Esther Wojcicki dalina praktiškus, sveiku protu grįstus patarimus apie tėvystę skaitmeniniame amžiuje, apie sunkumus, patiriamus ir tėvų, ir vaikų. Kaip užauginti inovatorius, kūrybingus lyderius, gebančius išmintingai ir socialiai atsakingai spręsti įvairaus pobūdžio problemas.
Lietuvoje populiarumo rekordus sumušusioje knygoje psichologė psichoterapeutė Aušra Kurienė pažeria minčių iš vaikų psichologo smėlio dėžės. Kai vieni augina „žmones, kuriems sekasi“, A. Kurienė pataria tėvams „Kaip užauginti žmogų“. Knygoje rasite patarimų iš viso tėvystės spektro – nuo kūdikystės iki pirmosios meilės.
J. Sincero „You ar a Badass“; N. Lepera „Padėk sau“; E. Wojcicki „Kaip užauginti žmones, kuriems sekasi“; A. Kurienė „Kaip užauginti žmogų“.

Gero skaitymo!
Primename, kad knygas skolintis gali ne tik vaikai ir mokytojai, bet ir tėvai. Juk vaikus mes auginame kartu!
Adresas: J. I. Kraševskio g. 5, LT-08118 Vilnius
Tel.: (8 5) 241 0235
El. paštas: rastine@aleichemo.vilnius.lm.lt
Steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė.
Teisinė forma – savivaldybės biudžetinė įstaiga.
Mokomoji kalba – lietuvių.
Kodas: 190009352
Gimnazija teikia bendrąjį pradinį, pagrindinį ir 
vidurinį išsilavinimą.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių 
asmenų registre.
Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazija

©

Dizainas sukurtas