Projektas „Iš kartos į kartą“

2023-03-19
Mūsų mylimiausias tarptautinis Izraelio muziejaus „ANU“ organizuojamas projektas „Iš kartos į kartą“ (hebr. מדור לדור), kuriame dalyvauja Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazijos 9-ų klasių moksleiviai kartu su Lietuvos žydų (litvakų) bendruomene tęsia savo veiklą!
Prieš tai Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenėje pas senjorus besisvečiavę projekte dalyvaujantys mūsų moksleiviai šį kartą patys juos pasikvietė pas save į mokyklą. Svečiams buvo parodyta mūsų Gimnazija, jos modernios klasės bei laboratorijos, aplankytos čia veikiančios parodos. Visi turėjo galimybių sudalyvauti pradinukų bei vyresnių klasių Šabato ceremonijoje. Senjorai net gavo dovanų pačių moksleivių nupieštų piešinių. Ačiū 3B klasei ir jų auklėtojai Editai Petraitytei. O vėliau visi jaukiai susėdo bibliotekoje ir dalinosi nesibaigiančiais įspūdžiais. 🥸Senjorai ir toliau pasakojo apie savo praeities išgyvenimus, dabarties jausmus ir ateities vizijas.
Visos istorijos vėliau bus išsiųstos ir į Diasporos muziejų „Anu“ Tel Avive.
Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės programų direktorė Žana Skudovičienė, kuruojanti šį projektą, pasakoja, kad pirmasis senjorų apsilankymas žydų mokykloje vyko itin draugiškoje aplinkoje: „Mūsų senjorai liko sužavėti tokiu šiltu, jaukiu ir įdomiu priėmimu bei vaikų rodoma širdžių šiluma“.
Mūsų mokykloje už šį projektą atsakinga gimnazijos hebrajų kalbos mokytoja konsultantė Julija Zaluzky (Izraelis), dėkodama visos Gimnazijos vardu Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenei ir Žanai Skudovičienei už aktyvų ir malonų bendradarbiavimą, teigia: „Gera, kad kartu mes galime išsaugoti tai, ką turime brangiausio – meilę savo tautai ir istorijai“. Kartu su svečiais susitikime dalyvavo ir hebrajų kalbos mokytoja iš Izraelio Olga Gurevič, kitos Gimnazijos mokytojos.
Projekto veiklos bus tęsiamos.
Adresas: J. I. Kraševskio g. 5, LT-08118 Vilnius
Tel.: (8 5) 241 0235
El. paštas: rastine@aleichemo.vilnius.lm.lt
Steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė.
Teisinė forma – savivaldybės biudžetinė įstaiga.
Mokomoji kalba – lietuvių.
Kodas: 190009352
Gimnazija teikia bendrąjį pradinį, pagrindinį ir 
vidurinį išsilavinimą.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių 
asmenų registre.
Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazija

©

Dizainas ir programavimas