Projektas „Iš kartos į kartą“

2023-02-08
Mūsų tarptautiniai projektai tęsiami! Kas, jeigu ne mes, privalome išsaugoti tai, ką turime brangiausio – meilę savo tautai, istorijai, bendruomenei.
Šiandien startavo Izraelio muziejaus „ANU“ organizuojamas projektas „Iš kartos į kartą“ (hebr. מדור לדור), kuriame dalyvauja Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazijos 9-ų klasių moksleiviai kartu su Lietuvos žydų (litvakų) bendruomene.
Projektas yra skirtas skirtingų žmonių kartų bendravimui ir pasidalinimui patirtimi. Kaip teigia Gimnazijos direktorė dr. Ruth Reches, projektas yra tęstinis, praėjusiais metais jame dalyvavo mūsų dešimtokai: „Šis projektas ypač mėgstamas vaikų ir vertinamas jame dalyvaujančių senjorų. Tas jaudinantis ir prasmingas skirtingų kartų artumas nieko nepalieka abejingu, praturtina sielą ir leidžia geriau suprasti vieniems kitus“. Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės programų direktorė Žana Skudovičienė pasakoja, kad pirmasis susitikimas įvyko itin draugiškoje aplinkoje, minit gražų Tu biŠvatą ir vaišinantis nepaprastai skaniomis datulėmis iš Izraelio: „Buvo labai jauku ir šilta ne tik nuo visų dalyvių širdžių šilumos. Mes aptikome tokių įdomių giminystės ryšių ir kitose pasaulio šalyse! Ir tai sukėlė visiems daug karštų jausmų bei prisiminimų“.

Kas planuojama?
Mūsų 9A ir 9B klasės mokiniai šiltoje aplinkoje susitiks su devyniais garbingo amžiaus Lietuvos žydų bendruomenės senjorais ir kalbės apie praeities išgyvenimus, dabarties jausmus ir ateities vizijas. Metų pabaigoje planuojama surengti šios sukauptos neįkainuojamos vienos kartos patirties perdavimo kitai pristatymą.
Kas bus toliau?
Visos istorijos vėliau bus išsiųstos ir į Diasporos muziejų „Anu“ Tel Avive.
Kas atsakingas už šį projektą?
Mūsų mokykloje už šį projektą yra atsakinga gimnazijos hebrajų kalbos mokytoja konsultantė Yulya Zaluzky (Izraelis).
Dėkojame Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės programų direktorei Žanai Skudovičienei už aktyvų ir malonų bendradarbiavimą!
Adresas: J. I. Kraševskio g. 5, LT-08118 Vilnius
Tel.: (8 5) 241 0235
El. paštas: rastine@aleichemo.vilnius.lm.lt
Steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė.
Teisinė forma – savivaldybės biudžetinė įstaiga.
Mokomoji kalba – lietuvių.
Kodas: 190009352
Gimnazija teikia bendrąjį pradinį, pagrindinį ir 
vidurinį išsilavinimą.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių 
asmenų registre.
Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazija

©

Dizainas ir programavimas