Projektas „Iš kartos į kartą“

2022-06-21
Kas, jeigu ne mes? Privalome išsaugoti tai, ką turime brangiausio – meilę savo tautai ir Tėvynei!
Šių metų pradžioje startavęs Izraelio muziejaus „ANU“ organizuojamas projektas „Iš kartos į kartą“ (hebr. מדור לדור), kuriame dalyvavome mes – Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazijos 10-ų klasių moksleiviai – kartu su Lietuvos žydų (litvakų) bendruomene, sėkmingai pasiekė savo finišą.
„Projektas yra skirtas skirtingų žmonių kartų bendravimui, – teigia Gimnazijos direktorė, dr. Ruth Reches. – Mūsų 10B klasės mokiniai kalbėjosi su devyniais garbingo amžiaus Lietuvos žydų bendruomenės senjorais apie praeities išgyvenimus, dabarties jausmus ir ateities vizijas. Ir dabar, mokslo metų pabaigoje Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenėje surengtas iškilmingas šios sukauptos neįkainuojamos vienos kartos patirties perdavimo kitai pristatymo renginys“. Pasak direktorės, visos istorijos vėliau bus išsiųstos ir į Diasporos muziejų ,,Anu“ Tel Avive.
Nuoširdžiai dėkojame už šį projektą mūsų mokykloje atsakingai gimnazijos hebrajų kalbos mokytojai konsultantei, Izraelio pilietei Efrat Kedem-Tahar. Taip pat Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės programų direktorei Žanai Skudovičienei už reikšmingą bendradarbiavimą!
„Šio puikaus projekto pergalę šventėme kartu, – pasakoja mokytoja Efrat. – Gimnazijos mokiniai džiaugėsi šilta ir širdinga LŽB senjorų draugija. Kartu su projekto vadove, LŽB atstove Žana pasidalinome projekto laimėjimais ir iššūkiais. Projekto dalyviams įteikėme Tel Avivo universiteto Anu muziejaus sertifikatus. Renginį vainikavo mūsų Gimnazijos 10b klasės mokinė Darija Abramenko, kuri jautriai papasakojo savo projekto partnerės Dr Mayos Moskvinos, Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės narės, labai ypatingos moters, unikalią gyvenimo istoriją“.
Dar kartą ačiū visiems projekto dalyviams, o ypač – Lietuvos žydų bendruomenei.
Adresas: J. I. Kraševskio g. 5, LT-08118 Vilnius
Tel.: (8 5) 241 0235
El. paštas: rastine@aleichemo.vilnius.lm.lt
Steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė.
Teisinė forma – savivaldybės biudžetinė įstaiga.
Mokomoji kalba – lietuvių.
Kodas: 190009352
Gimnazija teikia bendrąjį pradinį, pagrindinį ir 
vidurinį išsilavinimą.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių 
asmenų registre.
Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazija

©

Dizainas ir programavimas