Projektas „Hefziba Izraeli Teachers“

2022-02-19
Per šias mokinių atostogas mūsų gimnazijos hebrajų kalbos mokytoja konsultantė Efrat Kedem (Izraelis) praleido itin įdomiai. Ji aplankė savo kolegas mokytojus, dalyvaujančius projekte „Hefziba Izraeli Teachers“. Jie jau antrus metus dirba Azerbaidžano sostinėje Baku.
„Mano vizito tikslas – Izraelio mokytojų žurnalui parašyti straipsnį apie žydų švietimą Baku žydų mokyklose, – sako mokytoja Efrat.– Tačiau man dar labai svarbu ir palyginti šias mokyklas su Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazija, kurioje šiuo metu dirbu pati“. Mokytoja džiaugėsi, kad Baku buvo šiltai ir svetingai priimta dviejose religinėse žydų mokyklose, dalyvavo pamokose, bendravo su mokiniais ir kolegomis pedagogais, stebėjo žydų diasporos gyvenimo ypatumus itin savito, didingo grožio Baku mieste.
Mokykla „Tiferet Israel 46“ įkurta Baku prieš 31 metus. Dabar ji vis dar gyvena Tu Bi-Shvat šventės nuotaikomis: ant langų šiai šventei skirtos parodos – konkurso, kurio nugalėtojai laimėjo smagią kelionę, darbai. Kita mokykla „Habad Or Avner“ jaunesnė, jai dar tik 18 metų ir ji yra įsikūrusi labai arti Baku centro. „Buvau pakviesta į keletą jaudinančių renginių: „mažasis Purimas“ ir „Toros gavimas“ (1–3 klasėms), – maloniais įspūdžiais dalinasi mokytoja Efrat. – Nuostabu, kad Bakų žydų mokyklos ir mūsų Šolom Aleichemo gimnazija turi labai daug bendro, nors kiekviena jų yra savotiškai unikali. Visose mokyklose mokiniai ruošiasi Hefziba projektams: Massa, Dvynių mokyklos, Bar/Bat Mitzvah. Ir svarbiausia – mus visus sieja meilė žydų tautai, pagarba jos istorijai ir kultūrai“.
Adresas: J. I. Kraševskio g. 5, LT-08118 Vilnius
Tel.: (8 5) 241 0235
El. paštas: rastine@aleichemo.vilnius.lm.lt
Steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė.
Teisinė forma – savivaldybės biudžetinė įstaiga.
Mokomoji kalba – lietuvių.
Kodas: 190009352
Gimnazija teikia bendrąjį pradinį, pagrindinį ir 
vidurinį išsilavinimą.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių 
asmenų registre.
Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazija

©

Dizainas sukurtas