Pirmokai mokosi finansinio raštingumo!

2022-04-10
Mūsų Gimnazijos Netradicinio ugdymo savaitė STEAM „Pažink, tyrinėk, atrask!“
Viena įdomiausių ir visų laukiamiausių mūsų Gimnazijos veiklų – STEAM dienos. 1B klasės mokytoja Rasa Judickienė šiais metais sugalvojo pirmokams ir antrokams itin naudingą integruotą matematikos ir verslo pamoką. Ir STEAM dieną pasikvietė savo auklėjamosios klasės mokinio Jegoro mamą Jekateriną Rojaką, kuri yra „Creditinfo Lietuva“ verslo plėtros ir strategijos vadovė. Tikroje „Matematikos laboratorijoje“ mokiniai galėjo mokytis... finansinio raštingumo.📊
Kodėl pradinukams labai patiko ši pamoka? Mokytoja Rasa atsako, nedvejodama: „Todėl, kad vaikų gyvenime klausimas „Taupyti ar išleisti?“ yra bene dažniausiai svarstomas, Visi suprantame, kad labai svarbu išmokti teisingai elgtis su pinigais“.
Per STEAM pamoką mokiniai pasijuto tikrais verslininkais, Jie ir pirko, ir skolino, ir investavo, ir vedė derybas. O svarbiausia – visi buvo laimingi. Nes... moksliškai įrodyta, kad ugdant finansinį raštingumą, vaikai ne tik sužino apie pinigus, mokosi jais disponuoti, tačiau gerėja ir jų psichologinė sveikata, akademiniai pasiekimai.
Mūsų Gimnazijos vardu nuoširdžiai dėkojame visiems STEAM dienų organizatoriams ir dalyviams. Ypač – mamai – finansinio raštingumo mokytojai Jekaterinai Rojakai už puikią finansinę patirtį.
Už tai, kad kartu supratome ir sužinojome, kaip pinigai atsiranda ir kaip jie leidžiami. Pasak Jekaterinos, „tai žinios ir gebėjimai, kurių dėka vaikai ir šiandien, ir ateityje galės ne tik patenkinti savo poreikius, bet ir jausis saugesni, išvengs finansinių bėdų“.
Iki kitų susitikimų mūsų STEAM pamokose!
Adresas: J. I. Kraševskio g. 5, LT-08118 Vilnius
Tel.: (8 5) 241 0235
El. paštas: rastine@aleichemo.vilnius.lm.lt
Steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė.
Teisinė forma – savivaldybės biudžetinė įstaiga.
Mokomoji kalba – lietuvių.
Kodas: 190009352
Gimnazija teikia bendrąjį pradinį, pagrindinį ir 
vidurinį išsilavinimą.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių 
asmenų registre.
Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazija

©

Dizainas sukurtas