Pirmoji „KKL – JNF World Education Conference 2022“ diena

2022-07-31
Kaip Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazijos mokytojų grupė tapo Žydų nacionalinio fondo Ambasadoriais Lietuvoje. 1 diena.
Pirmasis žmogus, kuris Izraelio oro uoste pasitiko atvykusius mokytis mūsų Gimnazijos atstovus (mūsų grupės vadovė – Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ir pradinių klasių mokytoja Egidija Žukauskienė) – Žydų nacionalinio fondo „Keren Kayemet Le-Israel“ (KKL – JNF) organizuotos Pasaulio Edukacinės konferencijos siela – gidas Ilyja Pevzner. Mes iš karto pajutome jo asmenybės žavėsi bei profesionalumo magiją.
Susipažinimas su išsvajotąja Šventąja Žeme ir jos grožį puoselėjančiu Fondu KKL – JFN, meiliai visų vadinamu „Kakaliu“, mums prasidėjo nuo Jeruzalės Šiaurės Galilėjos krašto stebuklo – Tzipary nacionalinio parko. Ten mūsų jau laukė pagrindinė šių tarptautinių mokymų Įkvepėja, Organizatorė ir tiesiog rūpestingiausia Mama visiems tapusi fondo edukacinių projektų vadovė Victoria Rave Spivak. Mes iš karto tapome draugais. O dar susipažinome ir su kitais „Ekologinio sionizmo“ seminaro, skirto KKL–JNF 120-mečiui, dalyviais iš viso pasaulio. Mūsų visų buvo taip pat apie 120. Ir mes nuolat keliavome 3 autobusais.
Pirmiausia mūsų įžymusis autobusas Nr. 2 nuvežė mus tiesiai į Tzipory nacionalinio parko širdį Žemutinėje Galilėjoje, netoli Nazareto. Mes sužinojome, kad „Zippor“ hebrajų kalba reiškia „paukštis“. O parkas taip pavadintas, nes yra kalno viršūnėje, kaip paukštis. Romėnai jį vadino Diocezareja – dievo Dzeuso ir Cezario miestu. Kryžiuočių laikais jis buvo vadinamas Le Safourie, pavadinimas išlikęs čia įsikūrusiame arabų kaime Saffuriyyeh. Moshav Zippori, įkurtas 1949 m. priėmė senovinį hebrajišką pavadinimą.
Ilyja papasakojo mums, kad šioje unikalioje vietoje yra senovinio miesto likučiai, sinagoga, bažnyčia, mečetė, senovinis Romos teatras, kryžiuočių pilis, unikali vandens sistema ir net Monos Lizos mozaika! O jau čia karaliaujantys augalai – nuostabusis kaktusas ir granatų medžiai verti begalinės meilės!
Mūsų Gimnazijos mokytojų grupė nuoširdžiai dėkoja Victoriai, Ilyjai ir visam nuostabiam KKL – JNF fondui. Ačiū ir visiems seminaro dalyviams – mūsų draugams! Taip pat mes esami dėkingi mūsų mokyklos direktorei Ruth Reches.
Mūsų pasakojimas dar tik prasideda... Laukite tęsinio!
Adresas: J. I. Kraševskio g. 5, LT-08118 Vilnius
Tel.: (8 5) 241 0235
El. paštas: rastine@aleichemo.vilnius.lm.lt
Steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė.
Teisinė forma – savivaldybės biudžetinė įstaiga.
Mokomoji kalba – lietuvių.
Kodas: 190009352
Gimnazija teikia bendrąjį pradinį, pagrindinį ir 
vidurinį išsilavinimą.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių 
asmenų registre.
Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazija

©

Dizainas ir programavimas