Pažintinė-pramoginė kelionė Vilnius-Talinas-Helsinkis

2022-06-25
Mėgstate keliauti? Mes – Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazijos bendruomenė – tikrai taip! Būtent todėl vieno gražaus ryto tylą sudrumstė linksmi balsai. Buriavosi aštuntokai, kurie su savo klasės auklėtoja Evelina Karčauskiene, mokytojomis Tamara Paberžiene ir Rita Sakalauskaite vyko į pažintinę-pramoginę kelionę: Vilnius-Talinas-Helsinkis.
„Klausantis kelionės gidės Eglės pasakojimų, kelionė neprailgo. Apie 13 val. atvykome į Taliną, – pasakoja mokytoja Evelina. – Mūsų objektas – išradimų fabrikas „Proto“. Muziejus atgaivina Žiulio Verno eros atmosferą. Mokiniai galėjo gyvai patikrinti, ką reiškia vairuoti pirmąją pasaulyje mašiną, lokomotyvą ar oro balioną, virtualioje erdvėje pavairuoti lenktyninį automobilį... Ši PROTO eksperimentų ir virtualios realybės erdvė paliko neišdildomą įspūdį. Po to mūsų laukė turininga ekskursija po jaukų Talino senamiestį.
Išaušo debesuotas rytas, lijo... Bet nuotaika visų puiki – juk laukė įspūdinga kelionė laivu MEGASTAR į Helsinkį. Plaukiant laikas neprailgo ir mes Helsinkyje. Pirmiausia lankome mokslo centrą „Heureka“. Interaktyviajame muziejuje patraukliai pateikiamos mokslo – nuo lingvistikos iki biochemijos – teorijos ir išradimai. Ypač visus sužavėjo galimybė pasigaminti monetą su savo atvaizdu. Drąsiausi pasivažinėjo dviračiu maždaug 5 metru aukštyje ištemptu lynu. Paliekame „Heureką“ kupini įspūdžių. Gidės Eglės vadovaujami susipažįstame su Helsinkio senamiesčiu. Vėlų vakarą laivu STAR grįžtame į Taliną.
Štai ir paskutinė mūsų išvykos diena... Grįždami į Vilnių, stabtelime Rygoje. Čia mūsų laukia įspūdingasis Rygos Zoologijos sodas. Papietavę pramogų centre Lido, vykstame namo... į Vilnių.
Šįkart vaikų balsai prie Šolomo Aleichemo gimnazijos drumstė vėlyvo vakaro tylą... Jų jau laukė pasiilgę tėveliai".
Ačiū visiems už puikią kelionę!
Adresas: J. I. Kraševskio g. 5, LT-08118 Vilnius
Tel.: (8 5) 241 0235
El. paštas: rastine@aleichemo.vilnius.lm.lt
Steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė.
Teisinė forma – savivaldybės biudžetinė įstaiga.
Mokomoji kalba – lietuvių.
Kodas: 190009352
Gimnazija teikia bendrąjį pradinį, pagrindinį ir 
vidurinį išsilavinimą.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių 
asmenų registre.
Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazija

©

Dizainas ir programavimas