Pasaulinė Pi diena

2023-03-14
Pasaulinė Pi diena mūsų Gimnazijoje puikiai pavyko! Matematikos mokytojai: Violeta Cymliakova, Igor Saburov, Natalja Samp ir Julija Grigorjeva laimingi! Ir dėkoja visiems aktyviai dalyvavusiems matematikos mylėtojams! Pi pyragų mugė ir degustacija įrodė, kad meilė matematikai yra dar ir „labai skani“! Žingeidūs penktokai taip ir liko išsižioję, specialioje atviroje pamokoje sužinoję apie mįslingo skaičiaus Pi paslaptis.
O pagrindiniais Pi dienos „herojais“ tapo mokytojos Nataljos 5B klasės mokiniai Radvilė Bareikaitė ir Tomas Kaniuk, išmokę patys ir visiems mintinai padeklamavę skaičių Pi: Radvilė – su 46 skaitmenimis po kableliu, o Tomas – su 20 ženklu po kableliu! Bravo, vaikai!
Pi diena baigėsi, bet mes lauksime jos su nekantrumu kitais metais!

Kas yra Pasaulinė skaičiaus Pi diena?
👉Kovo 14-oji viso pasaulio tiksliųjų mokslų atstovai švenčia tarptautinę matematinės konstantos, plačiai naudojamos matematikoje ir fizikoje, dieną. Šia proga matematikus dera vaišinti pyragais ir vaišintis patiems, linksmai aptarinėjant matematikos svarbą mūsų kasdieniame gyvenime ir civilizacijos raidoje.
👉Ši diena vadinama π (PI) diena, nes matematikoje π reikšmė lygi 3,14 (suapvalinta iki 2 skaitmenų po kablelio).
👉Daugeliui žinoma π (PI) reikšmė yra 3,14, tačiau mokslininkai šią reikšmę yra patikslinę daugiau nei milijardu ženklų. Nors viso šio skaičiaus įsiminti neįmanoma, tačiau matematikai bei šio mokslo mėgėjai varžosi, kas įsimins daugiau skaitmenų po kablelio mintinai.
👉Skelbiama, kad pasaulio rekordas priklauso indui, kuris nesuklydęs išvardino beveik 7 tūkst. skaičių po kablelio. Skaičius PI, kuris pavadintas pagal graikų abėcėlės raidę, kelia žmonių susidomėjimą jau daugiau nei 3 tūkst. metų.
👉Paskaičiuota, kad pagal pi santykį pastatyta Didžioji Gizos piramidė, o šį skaičių analizavo ir pats antikos matematikas Archimedas. PI įdomus ne tik mokslininkams, bet ir menininkams. Jį galima pastebėti įvairiuose kūriniuose ir net Šventajame Rašte.
👉Matematikai sako, kad šis skaičius neturi pabaigos ir vargu, ar kada nors bus apskaičiuota tiksli pi reikšmė.
Mylėkime vieni kitus ir matematiką, mielieji! Iki pasimatymo kitoje Pi dienoje!
Adresas: J. I. Kraševskio g. 5, LT-08118 Vilnius
Tel.: (8 5) 241 0235
El. paštas: rastine@aleichemo.vilnius.lm.lt
Steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė.
Teisinė forma – savivaldybės biudžetinė įstaiga.
Mokomoji kalba – lietuvių.
Kodas: 190009352
Gimnazija teikia bendrąjį pradinį, pagrindinį ir 
vidurinį išsilavinimą.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių 
asmenų registre.
Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazija

©

Dizainas ir programavimas