Mokytojai tobulinasi!

2022-04-02
Mūsų Gimnazijos mokytojai Algirdas Davidavičius, Rasa Judickienė ir Lina Morkūnienė dalyvavo Centropos tinklo organizuojamame kvalifikacijos tobulinimo seminare Berlyne. Į mokymus suvažiavo žydų mokyklose dirbantys mokytojai iš įvairių šalių: Izraelio, Graikijos, Vengrijos, Vokietijos, Nyderlandų, Lenkijos, Turkijos, Rumunijos, Kroatijos.
Centropa – tai Centrinės Europos Tyrimų ir Dokumentacijos Centras. Jo veikla skirta 20-ojo amžiaus žydų šeimų iš Centrinės ir Rytų Europos bei Balkanų istorijoms išsaugoti. Daugiau informacijos.
Seminaro Berlyne metu mokytojai diskutavo, kaip integruoti į ugdymo procesą išsaugotas XX amžiaus žydų šeimų istorijas, nuotraukas ir interviu.
„Dėkojame organizatoriams už intensyvią, įdomią ir itin naudingą programą, – pasakoja gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Morkūnienė. – Visus ypač sudomino mokytojų Engine iš Istanbulo ir Lowell iš Izraelio patirtis ir idėjos kuriant pamokų planus, rengiant tarptautinius projektus. Didelę vertę turėjo seminaro organizatorių parengtas supažindinimas „iš pirmų lūpų“ su Vokietijos žydų gyvenimu, šeimų likimais, žydų vaikų transportavimo istorijomis į Jungtinę Karalystę. Jautrūs ir labai asmeniški pasakojimai, kuriuos išgirdome iš senolių, suvirpino mūsų visų širdis“.
Mokytojai taip pat džiaugiasi suteikta puikia galimybe aplankyti žydų Moses Mendelssohn mokyklą, žydų darželį, sinagogą, kur vyko Krištolinės nakties įvykiai, memorialą.
Adresas: J. I. Kraševskio g. 5, LT-08118 Vilnius
Tel.: (8 5) 241 0235
El. paštas: rastine@aleichemo.vilnius.lm.lt
Steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė.
Teisinė forma – savivaldybės biudžetinė įstaiga.
Mokomoji kalba – lietuvių.
Kodas: 190009352
Gimnazija teikia bendrąjį pradinį, pagrindinį ir 
vidurinį išsilavinimą.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių 
asmenų registre.
Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazija

©

Dizainas sukurtas