Linksmoji Purimo savaitė

2024-03-22
Visą savaitę iki Purimo šventės mokykloje siautė persirengėliai.

Purimas yra linksmiausia žydų šventė, kai viskas virsta aukštyn kojomis. Jos metu priimta ir netgi būtina persirengti, rengti karnavalus, daug vaišintis, dalinti dovanas, kelti triukšmą įvairiomis tarškynėmis.
Pirmadienis buvo jauki pižamų diena, antradienis – sportininkų, trečiadienis – tautų draugystės, ketvirtadienis – mokytojų antrininkų, o penktadienis – muzikos atlikėjų.

Purimo metu sinagogoje tradiciškai skaitoma „Esteros knyga”, kurioje aprašomas žydų išsigelbėjimas nuo piktojo Hamano, norėjusio sunaikinti žydų tautą. Persijos karaliaus žmona žydaitė Estera drauge su savo pusbroliu Mordechajumi sutrukdė klastai ir taip išgelbėjo žydus nuo pražūties. Pagal Esteros istoriją mūsų gimnazijoje kasmet kuriami spektakliai. Šiemet dešimtokai šią istoriją netgi surepavo!

Adresas: J. I. Kraševskio g. 5, LT-08118 Vilnius
Tel.: (8 5) 241 0235
El. paštas: rastine@aleichemo.vilnius.lm.lt
Steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė.
Teisinė forma – savivaldybės biudžetinė įstaiga.
Mokomoji kalba – lietuvių.
Kodas: 190009352
Gimnazija teikia bendrąjį pradinį, pagrindinį ir 
vidurinį išsilavinimą.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių 
asmenų registre.
Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazija

©

Dizainas sukurtas