Artėjant Purimui Gimnaziją pasiekė nuostabi Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės dovana mūsų bibliotekai – žydų autorių arba žydiškos tematikos knygų paketas. AČIŪ!
Turime puikią galimybę – tiek mokiniai, tiek mokytojai – plėsti akiratį, gilinti žydų tautos istorijos žinias, tvirtinti žydiškos tapatybės pamatus, artimiau pažinti Izraelį, o taip pat – susipažinti su šiuolaikiniais šios šalies rašytojais, kurių kūriniai yra tapę bestseleriais pasaulyje.
Skubėkite į biblioteką!
Lentyna, skirta knygoms apie Izraelį, jau senokai buvo beatsinaujinusi. Džiaugiamės puikiu papildymu!
Živilės Juonytės knyga „Izraelis ir jo žmonės“ padės iš arčiau pažinti šalies istoriją, Izraelio valstybę ir visuomenę, netgi virtuvę. Sužinosite apie įspūdingiausias šalies vietas ir gamtos stebuklus, rasite patarimų, ką aplankyti Jeruzalėje ar Tel Avive. Nors Izraelyje gausu istorinių paminklų ir gamtos stebuklų, didžiausias šios šalies turtas neabejotinai yra žmonės – autorė iš širdies pasistengė, kad ir skaitytojas juos pamiltų.
Michael Bar-Zohar ir Nissim Mishal „Mosado amazonės“ pasakoja apie išskirtines Izraelio žvalgybos moteris, jų gyvenimus, meilės istorijas ir pražūtingas misijas. Nuo Yolandės, atsidūrusios karaliaus Farouko karališkuosiuose rūmuose, iki Dinos, kuriai pavyko peržengti Irano branduolinio archyvo slenkstį; nuo Shulos, nuteistos mirti kartuvėse, iki Sigalės, užverbavusios geriausius musulmonų agentus...
„Ben – Gurion. Father of Modern Israel“ („Ben Gurionas. Moderniojo Izraelio tėvas“). Apie sionizmo ikonos ir šiuolaikinio Izraelio įkūrėjo gyvenimą ir nuopelnus parašyta daugybė knygų, tačiau ši nauja žymios Izraelio istorikės Anitos Šapiros biografija siekia atskleisti sudėtingo žmogaus, tapusio naujosios žydų tautos veidu, esmę.
Jau turime bibliotekoje keletą žymiausių šiuolaikinių Izraelio rašytojų kūrinių, kurie yra pelnę reikšmingų literatūros apdovanojimų. Tai Amos Oz „Judas“, laikytinas Izraelio valstybės istorijos alegorija. Davido Grossman „žr.: Meilė“ – tai jautrus pasakojimas apie devynmetį, augantį tėvų Holokausto išgyvento siaubo šešėlyje ir matantį juos krūpčiojant tuo kiekvieno garso...
Arkadijaus ir Boriso Strugackių „Piknikas šalikelėje“, vyresnės kartos ikoninis fantastinis romanas, pasirodęs 1972 ir pagaliau perleistas naujai. Šiandien šį nemirtingą kūrinį galime skaityti tokį, koks jis buvo parašytas beveik prieš pusę amžiaus. Iš jo pašalinti gausūs sovietinių recenzentų, redaktorių ir korektorių pataisymai, kurie per aštuonerius metus buvo smarkiai sudarkę originalų stilių bei kalbą. Zona – niekur plytinti mįslinga teritorija, kurioje neveikia jokie žmonijai žinomi dėsniai, tačiau pildosi slapčiausi žmonių troškimai. Įžengti į ją išdrįsta tik bebaimiai keistuoliai stalkeriai, ieškantys ateivių paliktų vertingų ir paslaptingų artefaktų...
T. Keneally „Šindlerio sąrašas“ – tai knyga, kurią vėliau išgarsino to paties pavadinimo S. Spielbergo filmas. Vokiečio Oskaro Šindlerio ir jo išgelbėtų nuo Holokausto daugiau nei tūkstančio žydų istorija prasiskverbia iki gelmių ir leidžia pažvelgti į juodąją skylę, kurioje visas žemės blogis įsiurbdavo ištisas tautas... Ne be reikalo autorius iš pradžių savo kūrinį buvo pavadinęs „Šindlerio laivu" — kaip aliuzija į biblinį Nojaus laivą. Kitaip negu kino filme, knygoje pateikta tolesnė – pokario – Šindlerio gyvenimo ir likimo istorija iki pat jo mirties sustiprina metafizinį pojūtį, kad šį Pasaulio Teisuolį keleriems metams bus atsiuntusios gėrio ir blogio pusiausvyrą Žemėje palaikančios jėgos — kaip kitados judėjų patriarchą Nojų.
Primo Levi „Periodinė elementų lentelė“ – tai rašytojo-chemiko atminties dėlionė, poetiškai perkelta į 21 apsakymą. Argonas, geležis, fosforas, gyvsidabris, auksas – kiekvienas šių elementų skleidžiasi kaip gyvenimiškos patirties metafora. Knyga – tai duoklė žydiškoms rašytojo šaknims bei nuostabiai chaotiškam Pjemonto žydų pasauliui su jo unikaliu žargonu ir žmonėmis, kuriuos pasiglemžė neapykanta ir sunaikinimo tyla.
Kalmenas Zingmanas „Ant sraigtinių laiptų“ - 1925 metais iš žydiškos perspektyvos parašytas romanas, kurio veiksmas vyksta tarpukario Kaune. Autorius originaliai supina laikotarpio virsmus, didmiesčio vaizdus su savo autobiografinėmis patirtimis.
Papildėme lentynas Avromo Sutzkeverio, vieno didžiausių jidiš kalba kūrusių poetų palikimu, o taip pat atsiminimais ir liudijimais apie Holokausto istoriją. „Dešimt eilėraščių“ yra išskirtinis leidinys – tai publikuota A. Suckeverio Vilniaus gete sudaryta rankraštinė knyga, rasta Nacionalinėje bibliotekoje kartu su kitais A. Suckeverio geto laikotarpio rankraščiais. Be jidiš teksto, knygoje yra eilėraščių vertimai į lietuvių ir anglų kalbas, taip pat du A. Suckeverio gyvenimą ir kūrybą pristatantys straipsniai.
Užsukite į biblioteką visi, kas domitės žydų istorija Lietuvoje nuo seniausių iki naujausių laikų – turime visą glėbį naujai išleistų knygų!