KKL – JNF World Education Conference 2022

2022-07-29
Kaip Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazijos mokytojų grupė tapo Žydų nacionalinio fondo Ambasadoriais Lietuvoje. Įvadas.
Kas seka mūsų naujienas – neabejotinai atsimena, kad jau rašėme apie dar mokslo metų eigoje mūsų mokykloje užsimezgusį reikšmingą ir įdomų bendradarbiavimą su Žydų nacionaliniu fondu (JNF) „Keren Kayemet Le-Israel“ (KKL). 
Ir štai netrukus pirmoji grupė mūsų ORT Gimnazijos atstovų buvo pakviesta į šio Fondo organizuojamą Pasaulinį šviečiamąjį edukacinį seminarą, kuris vyko Izraelyje nuo liepos 19 iki 25 dienos.
Nuoširdžiai dėkojame mūsų Gimnazijos direktorei dr. Ruth Reches už malonų pasitikėjimą, geranorišką rūpinimąsi bei pasiaukojančią pagalbą, skirtą tam, kad mūsų svajonė dalyvauti šiame seminare taptų realybe!
Mūsų delegaciją sudarė 13 Lietuvai ir vienintelei šalyje žydų mokyklai atstovaujančių Gimnazijos bendruomenės narių.Iš viso seminare dalyvavo daugiau nei 120 žmonių iš viso pasaulio. Dalyviai buvo padalinti į 3 grupes. Esame laimingi, kad mūsų grupėje taip pat buvo 13 Ukrainos žydų mokyklų mokytojų, 13 Estijos žydų mokyklos mokytojų bei net viena mokytoja iš Vokietijos. Iš viso – 40 žmonių.
Seminare taip pat dalyvavo apie 40 prancūziškai kalbančių žydų mokyklų mokytojų iš Prancūzijos ir apie 40 ispanų kalba žydų mokyklose Lotynų Amerikos šalyse dėstančių mokytojų. Didžioji dauguma pasaulio mokytojų Izraelyje lankėsi pirmą kartą.
Mums yra didelė garbė ir atsakomybė tapti KKL – JNF tarptautinės bendruomenės dalimi ir skelbti pasauliui žinią apie šią savo kilnia veikla garsėjančią organizaciją. Todėl su malonumu pradedame ciklą reportažų apie tai, kaip mes visi tapome draugais, pažinome ir pamilome Šventąją Žemę ir KKL – JNF. 💌
O pradėti norėtume nuo didžiausios padėkos Žydų nacionaliniam fondui:
👌 už nuostabų kvietimą į pasaulinės svarbos renginį,
👌 už šiuos fantastinio intensyvumo ir žinių gausos kupiną seminarą, kuris buvo skirtas KKL – JNF veiklos 120-ečiui.
👌 Ir už tai, kad šiuo visam pasauliui nelengvu metu būtent Žydų nacionalinis fondas dovanoja visiems viltį, kad net didžiausi pavojai yra nugalimi nesibaigiančio darbo, tikėjimo ir meilės savo Žemei dėka. Ačiū visiems!
Taigi.. Dabar grįškime į pačią pradžią... Kai mes dar tik skridome kartu į Izraelį ir lėktuve domėjomės, kas gi tas Žydų nacionalinis fondas?
Ar Jūs žinote, kad:
💌 Žydų nacionalinis fondas (JNF) („Keren Kayemet Le-Israel“) (KKL) yra ne pelno siekianti korporacija, priklausanti Pasaulio sionistų organizacijai
💌 KKL – JNF įkurtas Penktajame sionistų kongrese Bazelyje 1901 m.
💌 Fondas sukurtas norint įsigyti žemes Palestinoje (vėliau Izraelyje) žydų gyvenvietėms.
💌 Iki 2007 m. jam priklausė 13% viso Izraelio žemės ploto.
💌 Nuo savo veiklos pradžios KKL Izraelyje pasodino daugiau nei 240 mln. Medžių.
💌 Jis taip pat pastatė 180 užtvankų ir rezervuarų.
💌 Sukūrė daugiau nei 1000 parkų.
💌 KKL rezervuarai kasmet aprūpina šalį daugiau nei 300 mln. kubinių metrų geriamojo vandens.
💌 KKL veiklos dėka nutiesta 7000 kilometrų miško ir žemės ūkio kelių.
O svarbiausia… KKL – JNF užsiima šviečiamąja edukacine veikla.
Bet apie tai... jau mūsų kitame reportaže.
Puikios Jums vasaros nuotaikos, mielieji!
Adresas: J. I. Kraševskio g. 5, LT-08118 Vilnius
Tel.: (8 5) 241 0235
El. paštas: rastine@aleichemo.vilnius.lm.lt
Steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė.
Teisinė forma – savivaldybės biudžetinė įstaiga.
Mokomoji kalba – lietuvių.
Kodas: 190009352
Gimnazija teikia bendrąjį pradinį, pagrindinį ir 
vidurinį išsilavinimą.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių 
asmenų registre.
Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazija

©

Dizainas ir programavimas