Jaunieji šachmatininkai!

2022-03-26
Didžiuojamės!
Kovo 26-ąją LR Seime vyko 28-osios tradicinės žaibo šachmatų varžybos „Seimo taurė – 2022“, skirtos Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Didžiuojamės, kad turnyre dalyvavo mūsų šaunieji gimnazistai: Adelija Aušra Sniečkutė (3B mokinė) ir Dominykas Andrius Sniečkus (5A klasės mokinys).
Abu vaikai, brolis ir sesė, žaidė „simultan“ (žaibo) tipo šachmatų partiją, kai vienas didmeistris paeiliui prieina prie kiekvieno dalyvio ir padaro po vieną ėjimą. Ir tai daroma tol, kol nepaskelbiamas šachas ir matas.
Sveikiname Dominyką ir Adeliją (ji atsilaikė ilgiausiai 🤝)! Ir nors šį kartą prizinė vieta nebuvo iškovota, vaikų laimėjimas buvo itin reikšmingas! Jie gavo be galo daug naudingos patirties ir sužinojo, kokia gi mylimiausia su jais žaidusios LR Seimo pirmininkės – garsios šachmatų čempionės – Viktorijos Čmilytės-Nielsen žaidimo taktika.
„Man labai patinka šachmatai, – pasakoja Dominykas. – Pats žodis „šachmatai“ iš persų kalbos verčiamas kaip „karalius yra netikėtai užpultas“. Tai ir stalo žaidimas, ir intelektualus sportas“.
O panaši į šachmatų deivę Kaisę svajojanti tapti Adelija papildo brolį: „Labai sunku pasakyti tiksliai, kada atsirado šachmatai. Bet panašūs žaidimai jau buvo žinomi prieš 5000 metų. Mes labai mylime šachmatus!“.
Vaikų dabartinis šachmatų treneris – Virginijus Dambrauskas (seniau jie mokėsi pas Borisą Rositsaną) (LŽB). Dominykas ir Adelija priklauso elitiniam šachmatų ir šaškių klubui Rositsan ir Maccabi.
Linkime Dominykui ir Adelijai pačių nuostabiausių pergalių ir prie šachmatų, ir prie mokyklos lentos! 🏆
Adresas: J. I. Kraševskio g. 5, LT-08118 Vilnius
Tel.: (8 5) 241 0235
El. paštas: rastine@aleichemo.vilnius.lm.lt
Steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė.
Teisinė forma – savivaldybės biudžetinė įstaiga.
Mokomoji kalba – lietuvių.
Kodas: 190009352
Gimnazija teikia bendrąjį pradinį, pagrindinį ir 
vidurinį išsilavinimą.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių 
asmenų registre.
Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazija

©

Dizainas sukurtas