Holokausto atminimo diena

2022-04-28
Minint Holokausto aukų atminimo dieną mūsų Gimnazijoje svečiavosi Vilniaus Antano Vienuolio progimnazijos direktorius Kęstutis Subačius. Jis labai jautriai pasidalino savo uošvės Rananos Kleinšteinaitės – Malchanovos ir jos mamos Esteros išsigelbėjimo istorija.
Ranana prisimena: „Mes nuolat keitėm vietas. Kartais apsistodavom vienoje vietoje tik keletui dienų, o kartais – keletui mėnesių. Beveik niekas neatsisakė mums padėti. Buvo atvejų, kai žmonės bijojo priglausti mus dėl kaimynų ar policijos, bet jie bandydavo surasti mums vietą ir nurodydavo, kur eiti. Sunkiausia buvo žiemą. Mano batai suplyšo, o pėda paaugo. Viena lietuvė pamokė mamą megzti ir davė jai virbalus bei siūlų. Mama man numezgė kojines, su kuriomis aš ir vaikščiojau po sniegą...“
Adresas: J. I. Kraševskio g. 5, LT-08118 Vilnius
Tel.: (8 5) 241 0235
El. paštas: rastine@aleichemo.vilnius.lm.lt
Steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė.
Teisinė forma – savivaldybės biudžetinė įstaiga.
Mokomoji kalba – lietuvių.
Kodas: 190009352
Gimnazija teikia bendrąjį pradinį, pagrindinį ir 
vidurinį išsilavinimą.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių 
asmenų registre.
Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazija

©

Dizainas ir programavimas