Gimnazijoje baigėsi dar viena dviejų dienų patyriminė kelionė kartu su Romų ir Žydų bendruomenėmis

2023-01-26
Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazijoje baigėsi dar viena dviejų dienų patyriminė kelionė kartu su Romų ir Žydų bendruomenėmis.
Tai jau antri mūsų mokykloje vykę užsiėmimai, į kuriuos atvyko mokytojai, edukuotojai ir jaunimo darbuotojai iš visos Lietuvos.
Mokymai skirti pažinti šalia gyvenančių bendruomenių tradicijas, papročius, paneigti daugelį stereotipų, duoti atkirtį antisemitizmo, romofobijos apraiškoms ne tik aplink mus, bet ir globalaus pasaulio bei įvykių kontekste.
Mūsų gimnazijos direktorė, psichologijos mokslų daktarė Ruth Reches mokymo dalyviams kalbėjo apie Holokaustą patyrusių asmenų tapatumo išgyvenimą, apie jų jausmus bei mintis, apie tai, kaip svarbu šia tema diskutuoti su vaikais ir jaunimu: „Šia skaudžiausia žydų tautos istorijos tema visame pasaulyje bus kalbama ir rytoj – sausio 27-ąją minint Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną. Pasaulis gedi, prisimindamas 6 milijonų nužudytų žydų tragediją“.
Dėkojame Lietuvos žydų bendruomenė, Lietuvos žmogaus teisių centras ir Padėk Pritapti bei visiems mokymų dalyviams už bendras pastangas kuriant visoms tautoms tolerantišką pasaulį be neapykantos ir smurto.
Mokymai bus tęsiami vasarį, taip pat pavasario mėnesiais.

Sužinokite daugiau informacijos.
Adresas: J. I. Kraševskio g. 5, LT-08118 Vilnius
Tel.: (8 5) 241 0235
El. paštas: rastine@aleichemo.vilnius.lm.lt
Steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė.
Teisinė forma – savivaldybės biudžetinė įstaiga.
Mokomoji kalba – lietuvių.
Kodas: 190009352
Gimnazija teikia bendrąjį pradinį, pagrindinį ir 
vidurinį išsilavinimą.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių 
asmenų registre.
Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazija

©

Dizainas ir programavimas