Europos diena – vardan Europos taikos ir vienybės

2024-05-09
Gimnazijos dvyliktokės Anabela Vaitkevičiūtė, Emilija Miliajevaitė bei vienuoliktokas Jokūbas Davidavičius laimėjo 1-ąją vietą Nacionalinės bibliotekos Valstybingumo centro organizuotoje moksleivių viktorinoje „Lietuvos stojimas į Europos Sąjungą: praeitis ir dabartis“.

Europos diena švenčiama gegužės 9-ąją, minint istorinę Roberto Schumano deklaraciją apie naujos formos politinį bendradarbiavimą Europoje. Be to, šiemet minime ir Lietuvos stojimo į Europos Sąjungą 20 metų jubiliejų, tad turime daugiau progų pasigilinti į Lietuvos ir Europos Sąjungos santykių istoriją, įvertinti Lietuvos pastangas siekiant tapti Europos Sąjungos nare.
Didžiuojamės savo gimnazistais – sąmoningais europinės bendruomenės piliečiais. Dėkui Anabelai, Emilijai ir Jokūbui, kurie viktorinoje ne tik pasižymėjo teorinėmis žiniomis, bet ir sužibėjo kūrybiškumu.

Komandos kapitonė Anabela Vaitkevičiūtė laimėjo ir kapitonų rungtį! Didžiuojamės ja – Anabela yra ir Vilniaus miesto turo Lietuvos istorijos olimpiados 3-iosios vietos laimėtoja!

Viktoriną vedė gimnazijos istorijos mokytojas ekspertas dr. Mindaugas Tamošaitis.

Nuotraukos Vygaudas Juozaitis
Adresas: J. I. Kraševskio g. 5, LT-08118 Vilnius
Tel.: (8 5) 241 0235
El. paštas: rastine@aleichemo.vilnius.lm.lt
Steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė.
Teisinė forma – savivaldybės biudžetinė įstaiga.
Mokomoji kalba – lietuvių.
Kodas: 190009352
Gimnazija teikia bendrąjį pradinį, pagrindinį ir 
vidurinį išsilavinimą.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių 
asmenų registre.
Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazija

©

Dizainas ir programavimas