Ekskursiją į Holokausto muziejų „Jad Vašem“ ir Hercelio kalną

2023-01-29
Šiomis dienomis pasaulis mini Holokausto aukų atminimą. Mūsų Gimnazijos mokytojai, kurie praėjusią vasarą dalyvavo „KKL-JNF World Education Programme“ ekologinio sionizmo mokymuose Izraelyje Žydų nacionalinio fondo kvietimu, su didžiuliu jauduliu prisimena ekskursiją į Holokausto muziejų „Jad Vašem“ ir Hercelio kalną, vadinamą „nacionalinėmis Izraelio valstybės kapinėmis“. Kiekvienas žmogus būtinai turėtų apsilankyti čia. Jad Vašem – tai Holokausto aukų ir didvyrių atminties muziejus, institutas, kuriame tiriamos šių baisių įvykių detalės, archyvas, kuriame saugomi aukų ir jų budelių vardai, kapinės tiems, kurie jų neturi, ir negali turėti. Pavadinimas Jad Vašem reiškia „Atmintis ir vardas“. Privalome tai pamatyti ir pajausti. Kad to daugiau niekada neatsitiktų...

Jad Vašem (hebr. ‏יָד וַשֵׁם‏‎) – oficialus Izraelio memorialas holokausto aukoms atminti, įkurtas 1953 m. specialiu Izraelio Parlamento (Kneseto) įsaku. Jad Vašemas yra įkurtas ant Atminimo kalno, vakarinio Hercelio kalno šlaito, 84 metrų (2,638 pėdų) virš jūros lygio, šalia Jeruzalės miško. Memorialas susideda iš 180 dunamų (18.0 hektarų; 44.5-akrų). Kompleksas yra sudarytas iš keleto dalių: holokausto istorijos muziejaus, memorialinių vietų tokių kaip Vaikų memorialas ir Atminimo salė, holokausto meno muziejaus, skulptūrų, lauko atminimo aikštelių, tokių kaip Bendruomenių slėnis, Sinagogos, holokausto mokslinių tyrinėjimų instituto su archyvais, bibliotekos, leidybos namų ir edukacinio centro pavadinto Tarptautine mokykla/institutu holokausto studijoms. Nuo pat Jad Vašem įkūrimo dienos pagrindinis įkūrėjų tikslas buvo išsaugoti katastrofos laikotarpio žydų istoriją; Įamžinti kiekvieną iš šešių milijonų žuvusių žydų asmeninę istoriją ir pripažinti ne žydų kilmės asmenis, kurie asmeniškai rizikavo savo gyvybe be jokio materialinio ar evangelistinio motyvo ir gelbėjo žydus nuo genocido holokausto metu. Izraelio valstybė šiuos asmenis pripažino Pasaulio Tautų Teisuoliais ir apdovanojo. Jad Vašem Pasaulio Tautų Teisuolių sode kiekvienam teisuoliui yra pasodintas medis. Po Raudų Sienos, Jad Vašem yra antra turistų lankomiausia vieta Izraelyje. Įėjimas į šį muziejų yra nemokamas ir jis sulaukia apie vieno milijono lankytojų kasmet.
Adresas: J. I. Kraševskio g. 5, LT-08118 Vilnius
Tel.: (8 5) 241 0235
El. paštas: rastine@aleichemo.vilnius.lm.lt
Steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė.
Teisinė forma – savivaldybės biudžetinė įstaiga.
Mokomoji kalba – lietuvių.
Kodas: 190009352
Gimnazija teikia bendrąjį pradinį, pagrindinį ir 
vidurinį išsilavinimą.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių 
asmenų registre.
Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazija

©

Dizainas ir programavimas