Direktorės sveikinimas Rugsėjo 1-osios proga

2022-09-01
Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazijos direktorės, dr. Ruth Reches sveikinimas Rugsėjo 1-osios šventės proga:
„Gerbiami gimnazijos svečiai, brangūs kolegos, mieli moksleiviai ir tėveliai! Nuoširdžiai sveikinu jus su Rugsėjo 1-ąja, Mokslo ir žinių diena!
Šis rugsėjis mums visiems ypatingas. Ir tikrai išskirtinis. Didelė laimė gyventi laisvoje šalyje ir mokytis po taikiu dangumi. Ne veltui mūsų gimnazijoje šiandien geltonuoja saulėgrąžos. Tai ne tik šios šventės papuošimas, bet ir prasmingas priminimas to, ką turime ir privalome branginti.
Kviečiu puoselėti toleranciją kiekvienam mūsų bendruomenės nariui.
Šiandien didžiausią džiaugsmą ir nerimą jaučia mūsų patys mažiausieji – pirmokėliai. Jų yra 44. Puiku, kad maža mūsų žydų bendruomenė turi galimybę suteikti savo vaikams žydišką išsilavinimą. Izraelio dvasią mokykloje palaiko mokytojai iš Izraelio, šiemet turime naujai atvykusius. Ir mes džiaugiamės, kad ir ne tik žydai vertina mūsų tautos vertybes, žinių troškimą, tradicijų puoselėjimą ir patiki mums savo vaikus. Gimnazijos bendruomenėje svarbus kiekvienas jos narys, nepaisant jo tautybės ar gimtosios kalbos. Priimame vaikus su skirtingais gebėjimais, sudarome sąlygas tobulėti.
Ši mokykla užaugina tolerantiškus, išsilavinusius Lietuvos piliečius.
Man džiugu pranešti ir viso kolektyvo vardu pasveikinti naujus mokytojus, papildžiusius šaunų kolektyvą. Yra naujų kolegų su didele pedagogine patirtimi, kuria jie mielai dalinsis tiek su mokiniais, tiek su jaunais mokytojais. Yra ir jaunų mokytojų, kurie tik pradeda savo pedagoginę karjerą, tačiau turi be galo daug energijos ir didelį norą atiduoti savo žinias vaikams. O tai pedagogo darbe yra svarbiausia.
Orientuojamės į akademinius pasiekimus, dėsime visas pastangas, kad nugalėtume pandemijos pasekmes.
Mokyklos branduolys – ne administracija, o motyvuoti, savo darbą gerai išmanantys mokytojai ir stiprūs mokiniai. Pedagogai nuolat kelia kvalifikaciją, jie yra stiprus ramstis visai mūsų bendruomenei. Šią vasarą būrys mokytojų lankėsi Izraelyje ir tapo Izraelio žydų nacionalinio fondo ambasadoriais Lietuvoje.
Dar daugiau ambasadorių pasklido po Lietuvos ir kitų šalių aukštąsias mokyklas. Tai mūsų buvę absolventai, dabar jau studentai. Marta studijuos mediciną, Danilas gilinsis į programų sistemas, Lija pasirinko dalykinę anglų kalbą ir Korėjos kultūrą, Mišel – tarptautinius santykius. Tai tik keletas mūsų stipriausių mokinių. Ir jų pasiekimuose esama visos bendruomenės indėlio.
Mokykla – tarsi visuomenės ir šeimos veidrodis. Nesame po vieną, esame kartu. Žodžius ir įpročius – tiek gerus, tiek blogus – atsinešame iš savo aplinkos. Norisi tikėti, kad kiekvienas iš mūsų atsineš tai, kas geriausia. Tada ir veidrodžio atspindys bus mielas visiems. Matysime stiprią, saugią, kūrybišką ir motyvuotą bendruomenę. Bus gera joje būti. Dirbti ir mokytis. Kiekvienam.
Tegul Rugsėjo 1-oji taps dar vienos kelionės pradžia. O ji neįsivaizduojama be gerų palinkėjimų ir staigmenų. Mano palinkėjimas į kiekvieną klasę atkeliaus šiek tiek neįprastai. Ir gal taps impulsu į daugelį dalykų pažvelgti kūrybiškai.
Taigi nuotaikingo starto visiems ir sėkmingų mokslo metų!“
Visa Gimnazijos bendruomenė nuoširdžiai prisideda prie šilčiausių sveikinimų!
Adresas: J. I. Kraševskio g. 5, LT-08118 Vilnius
Tel.: (8 5) 241 0235
El. paštas: rastine@aleichemo.vilnius.lm.lt
Steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė.
Teisinė forma – savivaldybės biudžetinė įstaiga.
Mokomoji kalba – lietuvių.
Kodas: 190009352
Gimnazija teikia bendrąjį pradinį, pagrindinį ir 
vidurinį išsilavinimą.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių 
asmenų registre.
Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazija

©

Dizainas ir programavimas