Degame Chanukos žvakes!

2023-12-11
Gimnazijoje ketvirtadienį kartu su rabinu Aharon Baskin iškilmingai uždegėme pirmąją Chanukos žvakę, o direktorė Ruth Reches pasveikino vaikus, sakydama, kad tai jie – šviesa, nušviesianti mūsų visų ateitį.

Ketvirtadienio vakarą – jau danguje įsižiebus pirmosioms žvaigždėms – bendruomenė susirinko sinagogoje. Mūsų mažųjų ansamblis dainavo Chanukos dainas.

Šią savaitę kasdien degsime po vieną žvakę, iki kol penktadienį uždegsime paskutiniąją – aštuntąją.

Devintokai mums parodė spektaklį apie žydus, kurie neapleido savo tikėjimo netgi graikams spaudžiant tikėti jų stabais. Apie makabėjus, kurie sukilo į kovą ir atsiėmė savo šventyklą Jeruzalėje. Papasakojo apie Chanukos stebuklą, kaip vieno aliejaus ąsotėlio pakako aštuonioms dienoms šventyklai nušviesti.

Du tūkstančius du šimtus metų įvairiuose pasaulio kampeliuose dvidešimt penktąją Kislevo dieną pagal žydų kalendorių, žydų tauta atgaiviną stebuklą ir aštuonias dienas švenčia šviesos pergalės prieš tamsą šventę.

Mokykloje puikuojasi chanukijų, kurias mokiniai kūrė kone ištisą mėnesį iš įvairiausių medžiagų kartu su technologijų mokytoju Teofiliu Pilka, paroda. Kviečiame aplankyti!
Adresas: J. I. Kraševskio g. 5, LT-08118 Vilnius
Tel.: (8 5) 241 0235
El. paštas: rastine@aleichemo.vilnius.lm.lt
Steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė.
Teisinė forma – savivaldybės biudžetinė įstaiga.
Mokomoji kalba – lietuvių.
Kodas: 190009352
Gimnazija teikia bendrąjį pradinį, pagrindinį ir 
vidurinį išsilavinimą.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių 
asmenų registre.
Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazija

©

Dizainas ir programavimas