Broliai Račinskai – dar kartą tarp geriausių!

2022-05-18
Šiais mokslo metais bene žymiausi mūsų Gimnazijos broliai Ąžuolas (6B) ir Uosis (5B) Račinskai ne tik išgarsino mūsų mokyklos vardą, laimėję aukščiausiais prizines vietas Vilniaus miesto matematikos olimpiadoje:
Ąžuolas užėmė 1-ąją vietą ir Uosis 2-ąją vietą tarp savo bendraamžių (matematikos mokytojos: Natalja Samp ir Alina Zemlienė).

Nespėjome mes visi pažymėti šių svarbių pasiekimų, kaip mus pasiekė nauja žinia apie jų svarius laimėjimus!
LR Seimo ir LRT organizuoto Demokratijos žinių konkurso finale broliai Račinskai laimėjo keliones... net į Europos Parlamentą! Nuoširdžiai sveikiname, Ąžuolai ir Uosi!👏
9–12 klasių mokiniams skirto LR Demokratijos žinių konkurso tikslas – paskatinti jaunimą aktyviau domėtis Lietuvos ir pasaulio politiniu gyvenimu, įgyti daugiau žinių apie įstatymų leidžiamosios institucijos veiklą ir sprendimų priėmimo procesą, demokratijos pagrindus, valstybės ir parlamentarizmo istoriją.
Iš viso konkurso atrankoje dalyvavo beveik 3000 jaunųjų atstovų. O finale rungėsi 60 geriausiai pirmajame etape pasirodžiusių moksleivių.
Daug laiko pasiruošimui skyrę Ąžuolas ir Uosis, sėkmingai pasirodė atrankoje ir tapo jauniausiais konkurso finalo dalyviais. Tai nesutrukdė jiems puikiai pasirodyti ir finale, kuriame varžantis su daug vyresniais gimnazistais iš visos Lietuvos, broliams teko įveikti 20 testo klausimų ir dalyvauti Seimo darbo simuliacijoje, kurios metu konkurso finalo dalyviai, paskirstyti į Seimo frakcijas ir komitetus pristatė, teikė pasiūlymus, svarstė ir priėmė „LR asmens vardo ir pavardės rašymo dokumentuose“ įstatymą. Konkurso dalyvių pasirodymą vertino kompetentinga komisija.
Taigi, apibendrinus testo ir simuliacijos rezultatus, paaiškėjo, kad Ąžuolas tarp visų 60 finalo dalyvių užėmė 8-9 vietą, o Uosis buvo 22-24.
Pirmąsias 32 vietas finale užėmę konkurso dalyviai buvo apdovanoti kelionėmis į Europos Parlamentą, kurias jiems skyrė Lietuvos europarlamentarai. Tarp nugalėtojų patekę broliai jau ruošiasi kelionei.
Valiooo! Mes labai džiaugiamės kartu ir linkime jauniesiems parlamentarams puikios ir įdomios kelionės, kuo didžiausios sėkmės ir naujų atradimų bei pasiekimų visur ir visada!
Bet apie tai broliai pažadėjo papasakoti jau patys naujuose mūsų reportažuose!
Adresas: J. I. Kraševskio g. 5, LT-08118 Vilnius
Tel.: (8 5) 241 0235
El. paštas: rastine@aleichemo.vilnius.lm.lt
Steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė.
Teisinė forma – savivaldybės biudžetinė įstaiga.
Mokomoji kalba – lietuvių.
Kodas: 190009352
Gimnazija teikia bendrąjį pradinį, pagrindinį ir 
vidurinį išsilavinimą.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių 
asmenų registre.
Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazija

©

Dizainas ir programavimas