Biografijos lentynose

2024-03-14
Gimnazijos biblioteka turtinga biografinių knygų. Ir ne tik apie Kudirką, Šekspyrą ar Paganinį!
Naujausi leidiniai, kuriuos kviečiame paskaityti:
● Karšta naujiena – Didžiosios Britanijos princo Harry „Atsarginis“. Autobiografijoje jis pats pasakoja apie motinos princesės Dianos mirtį, karinę tarnybą, panikos priepuolius ir sutiktą meilę Meghan.
● Rūtos Oginskaitės knyga apie Vytautą Kernagį „Nes nežinojau, kad tu nežinai...“. Tai – išsamus reviu apie maestro gyvenimą ir kūrybą, perteikiamas jo paties, artimųjų ir draugų akimis. Knygoje gausu straipsnių ištraukų, nuotraukų.
● Nick Vujicic knygoje „Nesustabdomas“ savo pavyzdžiu įrodo, kad jei jam – gimusiam be rankų ir be kojų žmogui – pavyko patirti nuostabių nuotykių, puoselėti prasmingą karjerą ir kurti meilės kupinus santykius, tai kas gi trukdo kiekvienam kitam žmogui būti nesustabdomais?
● Margaretos Strömstedt „Astridos Lindgren biografija“ – tai šilumos kupinas ir nuotaikingas rašytojos portretas, nutapytas ilgametės draugės potėpiais.
● Knygoje „Einšteinas. Laike ir erdvėje“ autorius Samuelis Graydonas nupučia dulkes nuo garsiausio pasaulyje mokslininko gyvenimo istorijos. Be to, kad čia rasite daug informacijos apie jo neįtikėtinus išradimus ir mintinius eksperimentus, pakeitusius pasaulį, autorius pasakoja ir apie dingusią jo dukterį bei meilės laiškus, apie pabėgimą nuo nacių ir pokštus, pasakotus liūdinčiai papūgai Bibo, apie tai, kaip jis atsisakė tapti Izraelio prezidentu. Knygoje – devyniasdešimt devynios nepamirštamos istorijos apie žmogų, pakeitusį požiūrį į visatą, laiką ir mūsų vietą joje.
● „Vakaro istorijos Lietuvos mergaitėms“ – puikus skaitinys ne tik mergaitėms. Tai 100 pasakojimų apie realias lietuves moteris, dideliais, o kartais net ir nelabai matomais darbais keitusiais šalies istoriją ar savo aplinką. Įkvepiantys pasakojimai apie karžygę, čempionę, medžių globėją, karinio laivyno kapitonę, motociklininkę, dirigentę, cirko pradininkę, slaptą agentę ir daugybę kitų, tiek žinomų, tiek ne tokių žinomų profesijų atstovių, gyvenančių visai šalia mūsų. Nepaprastas istorijas užrašė Viktorija Aprimaitė ir Viktorija Urbonaitė.
Adresas: J. I. Kraševskio g. 5, LT-08118 Vilnius
Tel.: (8 5) 241 0235
El. paštas: rastine@aleichemo.vilnius.lm.lt
Steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė.
Teisinė forma – savivaldybės biudžetinė įstaiga.
Mokomoji kalba – lietuvių.
Kodas: 190009352
Gimnazija teikia bendrąjį pradinį, pagrindinį ir 
vidurinį išsilavinimą.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių 
asmenų registre.
Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazija

©

Dizainas sukurtas