Bar ir Bat Mitzva

2024-05-13
Dar viena trylikamečių karta pagal judėjų įstatymus sulaukė brandos amžiaus, buvo inicijuota į suaugusiųjų pasaulį ir tapo atsakinga už savo veiksmus.
Šolomo Aleichemo ORT gimnazijos septintokai, vedami iš Ženevos atvykusio rabino Nathan Alfred ir bendruomenės Bnei Maskilim įkūrėjo Viljamo Žitkausko, Bar ir Bat Mitzva ceremonijoje atsisveikino su nerūpestinga vaikyste ir įžengė į naują gyvenimo etapą. Jie skaitė Torą, o taip pat – savo pasirašytas kalbas, kuriose dėkojo žmonėms, apgaubusiems jų vaikystę rūpesčiu ir šiluma: šeimai, mokytojams, draugams.
Gebėjimo skirti gera nuo bloga, ryžto priimti teisingus sprendimus, drąsos būti savimi ir meilės pasauliui, kurį nuo šiol kurs patys, septintokams linkėjo mokyklos direktorė Ruth Reches bei klasių auklėtojos, Izraelio ambasadorė Lietuvoje Hadas Wittenberg Silverstein, Lietuvos žydų (litvakų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky), kuri bendruomenės vardu įteikė kiekvienam po dovaną.
Religinėje ceremonijoje dalyvavo tik dalis vaikų, tačiau antrojoje šventės dalyje prisijungė ir ne žydų tautybės klasės draugai. Buvo degamos žvakės – motinoms, tėvams, seneliams, mokytojams, Izraelio valstybei ir gimtinei Lietuvai, Holokausto metu žuvusiems vaikams. Vaikai parengė smagų pasirodymą apie vidinio balso paieškas ir santarvę su pasauliu.
„Vaikai, įsiminkite šią akimirką – ne tik kaip gražiai atrodote, bet ir kokie dvasiškai pakylėti esate, - kalbėjo direktorė R. Reches. – Su šiuo jausmu eikite toliau per gyvenimą. Kiekvieną kartą, kai norėsis nukrypti nuo tiesos kelio, prisiminkite šią akimirką, prisiminkite tėvus ir mokytojus, su kokia meile jie į jus dabar žiūri. Tada suprasite, kad blogai elgdamiesi niekada nepajusite tokio gero jausmo, kaip šiandien. Mes kiekvieną likusio gyvenimo dieną norime matyti jus tokius, kaip šiandien.“
Didžiuojamės jumis, (nebe) vaikai! Mazel tov!

Adresas: J. I. Kraševskio g. 5, LT-08118 Vilnius
Tel.: (8 5) 241 0235
El. paštas: rastine@aleichemo.vilnius.lm.lt
Steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė.
Teisinė forma – savivaldybės biudžetinė įstaiga.
Mokomoji kalba – lietuvių.
Kodas: 190009352
Gimnazija teikia bendrąjį pradinį, pagrindinį ir 
vidurinį išsilavinimą.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių 
asmenų registre.
Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazija

©

Dizainas ir programavimas