Atmintis gyva ir liudija

2022-10-02
Atmintis gyva ir liudija: žydų tautos likimas.
Žydų tautos istorijos pamokos mūsų Gimnazijoje – visada itin laukiamos. Nuoširdžiai dėkojame Dr. Ettie Zilber – knygos „Meilės ir atsparumo prisiminimai iš Holokausto: Mamos išgyvenimai nuo Lietuvos iki Amerikos“ („A Holocaust Memoir of Love & Resilience: Mama‘s Survival from Lithuania to America“) iš serijos „Tikrosios Holokaustą išgyvenusių žmonių istorijos“ ir kt. knygų autorei. Ji su mūsų 11B klasės mokiniais „gyvai“, per Zoom, pasidalino skaudžia savo šeimos istorija.
Dr. Ettie Zilber: „Džiaugiuosi, galėjusi su Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazijos mokiniais pasidalinti savo artimųjų patyrimais prieš Holokaustą, jo metu ir po jo. Tiek mano tėvai, tiek seneliai, tiek daug kitų giminaičių buvo kilę iš Kovno (Kauno). Kai kurie mano šeimos nariai išgyveno 7-ojo forto, geto, 9-ojo forto, likvidavimo, Štuthofo bei kitų stovyklų siaubą. Kai kurie jų neišgyveno. Jų istorijos išsamiau pateikiamos mano knygoje“.
...Te niekada Žemėje nepasikartoja žydų tautos kančios!
Adresas: J. I. Kraševskio g. 5, LT-08118 Vilnius
Tel.: (8 5) 241 0235
El. paštas: rastine@aleichemo.vilnius.lm.lt
Steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė.
Teisinė forma – savivaldybės biudžetinė įstaiga.
Mokomoji kalba – lietuvių.
Kodas: 190009352
Gimnazija teikia bendrąjį pradinį, pagrindinį ir 
vidurinį išsilavinimą.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių 
asmenų registre.
Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazija

©

Dizainas ir programavimas