Aštuntokų metinių projektų paroda

2024-05-20
Kviečiame apsilankyti aštuntokų metinių projektų parodoje – nustebsite ir pasididžiuosite, kokius išradingus ir kūrybingus auginame vaikus!
● Metinių projektinių darbų bendra tema – „Viduramžių ir Naujųjų amžių kultūrinis turizmas su muzika XXI a. kontekste”. Taigi, būta trijų kriterijų: istorinis laikotarpis, projekto susiejimas su muzika ir – pritaikomumas šiuolaikinio žmogaus gyvenime. Siekta, kad atlikdami praktinę užduotį vaikai suprastų: istorija – ne vien teorinis, o ir labai praktinis mokslas.
● Temų pasirinkimas – solidus. Pavyzdžiui, „Didžiųjų geografinių atradimų laivai ir jūreivių muzikinis gyvenimas laive Renesanso istoriniame laikotarpyje“, „Kaip galėjo atrodyti Vytauto karūna ir karūnavimo mišios?“, „Kryžiaus žygių maršrutai skambant italų ansamblio „Modo Antiqua“ muzikai”; „Vikingų turistinis maršrutas perteiktas per filmų ar serialų apie vikingus muzikinius takelius“ ir daug daug kitų.
● Apsilankę parodoje, sužinosite, kokią muziką mėgo ryškios istorinės asmenybės: kunigaikštis Gediminas, Barbora Radvilaitė, Kotryna Jogailaitė, Žana d’Ark ir net Botičelio paveiksle „Venera“ vaizduojama moteris…
● Be abejo, darbai labai skirtingi. Štai pavyzdžiui Joris ne tik rašytiniame darbe „Arabų kultūros pasiekimai ir arabų muzika“ pagrindė faktus ir patvirtino, jog arabai XV a. gerdavo kavą per maldas, jis dar ir sukūrė kavą, atsisiuntęs pupelių ir pats jas paskrudinęs, sukūrė prekės ženklą „Joristika“, pagamino etiketę, kurioje informaciją pateikė taip pat ir arabų kalba; o QR kodas leidžia iškart klausytis įvairių arabiškų maldų geriant kavą.
● Marija pagal ikonografinius duomenis savo rankomis rekonstravo Kotrynos di Mediči, žymios italų šeimos moters, papuošalus, kuriuos gali nešioti 21 a. žmogus.
● Pasirinkęs temą apie laivo „Vaza“ nuskendimo ir iškėlimo iš vandens istoriją bei ją lydėjusią muziką, Gabrielius pristatė kepuraitę, kurią puošia jo sukurtas ir QR kodas – jį nuskaičius išgirsite ir istorijos, ir muzikos. Be to, jis pateikė ir kepuraičių pardavimo verslo planą.
● Markas net 400 kartų pakėlė droną virš Onos bažnyčios, fotografuodamas ją iš visų pusių, ir tada sukūrė 3D modelį. Ar norėtumėte ją kaip Napoleonas išsinešti ant delno?
● Parodoje išvysite daug įvairiausių įdomybių: Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kovos ginklų formų sausainius, dėlionę su Botičelio Venera, atvirukus su žymiomis žydų istorinėmis asmenybėmis ir jų mėgta muzika; Didžiosios Sinagogos maketą ir žydų švenčių kalendorių; Renesanso knygą – išsamiausią pasakojimą apie asmenybes ir muzikos instrumentus; laivą – taupyklę; ikonografiją apie Mažvydo „Katekizmą“; atkurtais Barboros Radvilaitės drabužiais aprengtą lėlę, Vytauto karūną iš antrinių žaliavų ir dar aibę praktinių darbų, kurie privers jus išsižioti!
● Projektinių darbų vadovės – istorijos mokytojos Roberta Nevieraitė ir Indrė Rutkauskaitė. Už muziką sukurtuose produktuose dėkingi muzikos mokytojai Ūlai Zemeckytei.

Adresas: J. I. Kraševskio g. 5, LT-08118 Vilnius
Tel.: (8 5) 241 0235
El. paštas: rastine@aleichemo.vilnius.lm.lt
Steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė.
Teisinė forma – savivaldybės biudžetinė įstaiga.
Mokomoji kalba – lietuvių.
Kodas: 190009352
Gimnazija teikia bendrąjį pradinį, pagrindinį ir 
vidurinį išsilavinimą.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių 
asmenų registre.
Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazija

©

Dizainas ir programavimas