Aštuntokų kelionė į Varšuvą

2021-11-15
Sekmadienio ankstyvo ryto tylą drumstė šurmulys... Tai aštuntokai prie gimnazijos laukė autobuso, kuriuo kartu su klasės auklėtoja Evelina Karčauskiene ir lietuvių kalbos mokytoja Rita Sakalauskaite vyks į Varšuvą. Pagaliau patogiai ir saugiai susėdame ir autobusas pajuda Lenkijos sienos link...
Po kelias valandas trukusios kelionės išlipame Varšuvos senamiestyje. Pirmiausia aplankėme Varšuvos karališkąją pilį – istorinę ATR valdovų rezidenciją. Didžiulį įspūdį paliko barokinė Karalaičių galerija su Jano Mateikos paveikslais, marmurinis kambarys, sosto ir riterių salės.
Prisiminę istoriją, barokinę kultūrą, vykstame į Koperniko mokslo centrą. Čia yra ką pažiūrėti – įrengtos net septynios teminės ekspozicijos. Smalsūs ir norintys pažinti pasaulį aštuntokai domėjosi įvairiais gamtos reiškiniais, savarankiškai ieškojo atsakymų į klausimus – KAS?, KAIP?, KODĖL?
Kupini naujų patirčių pasukome viešbučio link... Tačiau kelionės gido pasiūlymu, nors ir pavargę, aplankėme Kultūros ir mokslo rūmus – vieną iš miesto simbolių, vadinamą „Stalino dovana“. Klausėmės gido įdomios istorijos, kaip šis didingas statinys atsirado.
Jau vėloką vakarą atvykome į viešbutį, kur mūsų laukė soti vakarienė ir poilsis.
Rytą papusryčiavę sėdome į autobusą ir nuvykome į Varšuvos senamiestį. Keliaudami jo gatvėmis ir klausydamiesi gido pasakojimo, sužinojome, kad pastarasis praktiškai buvo visas atstatytas po Antrojo pasaulinio karo, kad Varšuvos senamiestis įtrauktas į UNESCO Pasaulinio paveldo sąrašą.
Pasivaikščioję po Senamiestį, aplankę jo žinomiausius paminklus, nuvykome į Lenkijos žydų istorijos muziejų, pastatytą Varšuvos geto teritorijoje. Naudodamiesi naujausiomis technologijomis, susipažinome su beveik 1000 metų trukusia Lenkijos žydų istorija – nuo jų atvykimo į dabartinės Lenkijos teritoriją iki dabartinių laikų, paženklintų siaubinga žydų drama Antrojo pasaulinio karo metais. Šį muziejų paliekame susimąstę, ieškodami atsakymo į klausimą, KODĖL?..
Sėdame į autobusą ir sukame Lietuvos link. Pagaliau mus pasitiko gimtojo miesto žiburiai ir prie gimnazijos laukiantys tėveliai. Grįžome kupini įspūdžių, dvasiškai praturtėję.
Nuoširdžiai DĖKOJAME Artūro Kočnevo ir Justo Jakonio mamytėms už puikų išvykos organizavimą.
Adresas: J. I. Kraševskio g. 5, LT-08118 Vilnius
Tel.: (8 5) 241 0235
El. paštas: rastine@aleichemo.vilnius.lm.lt
Steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė.
Teisinė forma – savivaldybės biudžetinė įstaiga.
Mokomoji kalba – lietuvių.
Kodas: 190009352
Gimnazija teikia bendrąjį pradinį, pagrindinį ir 
vidurinį išsilavinimą.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių 
asmenų registre.
Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazija

©

Dizainas ir programavimas