Antroji „KKL – JNF World Education Conference 2022“ diena

2022-08-16
Kaip Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazijos mokytojų grupė tapo Žydų nacionalinio fondo Ambasadoriais Lietuvoje. 2-oji diena.
O ar Jūs žinote, kad Bentalio kalnas Izraelyje (1170 m) yra užgesusio ugnikalnio kūgis? Mes irgi nežinojome, kol savo puikiuoju autobusu Nr. 2 Žydų nacionalinio fondo „Ekologinio sionizmo“ seminaro organizatorių buvome ten nuvežti.
Ir mums atsivėrė nuostabaus grožio vaizdai... į Hermoną ir Golano aukštumas. Damaskas nuo čia yra vos už 60 km.
Riba tarp šalių labai aiškiai matoma, kas žalia ir išpuoselėta yra Izraelis, o geltona ir nudžiūvę – Sirija.
Ir už tai, kas žalia ir išpuoselėta – žydų tauta dėkinga KKL – JNF fondui, kuris yra pati stambiausia ekologinė organizacija Izraelyje.
Bentalio memorialas yra Izraelio ir Sirijos pasienyje.
1973 m. Jom Kipuro karo metu vienas didžiausių mūšių Izraelio istorijoje įvyko dėl Bentalio kalno. Šis kalnas yra strategiškai svarbi vieta Golano aukštumose, jo praradimas reiškia aukštumų praradimą ir grėsmę priešams patekti į centrinius Izraelio regionus.
Pirmąją mūšio dieną Izraelis čia turėjo dvi tankų brigadas – 4,5 tūkst. kareivių, 180 tankų ir 60 pabūklų, kurios priešinosi 3 Sirijos pėstininkų divizijoms, kuriose buvo 28 tūkst. žmonių, 800 tankų ir 600 artilerijos vienetų. Be to, antrą dieną sirai į mūšį atvedė dar 2 tankų divizijas.
Dėl čia vykusių įnirtingų kautynių slėnyje tarp Bentalio kalno ir Hermono kalnų esanti vietovė pradėta vadinti Ašarų slėniu, tačiau izraeliečiams pavyko įveikti šią aukštį ir šiauriniame fronte sunaikinti 600 sirų tankų.
Važiuojant Bentalio link matėme daug eukaliptų, visiškai nebūdingų šiai vietovei.
Ir čia sužinojome nuostabią istoriją, kuri skamba kaip fantastika, bet vis dėlto yra visiškai tikra. Per vieną iš savo kelionių į Golaną, kurį tada sirai pavertė įtvirtinta karine zona, Eli Cohenas išgirdo Sirijos karių ir pareigūnų skundus dėl nepakeliamo karščio.
– Taigi, kas yra, – jis kreipėsi į lydintį Sirijos generalinio štabo viršininko pusbrolį, – tiesiog pasodinkite eukaliptus virš bunkerių, kaip iš Izraelio pusės. Medžiai greitai auga ir greitai suteiks pavėsį.
Sirijos kariškiams ši idėja labai patiko. Netrukus virš kiekvieno bunkerio iškilo eukaliptai, iš tiesų suteikdami kovotojams pavėsį. Tačiau Izraelio lakūnai buvo dar labiau patenkinti, kai per Šešių dienų karą jie neabejotinai aptiko priešo įtvirtinimus plikoje plynaukštėje palei žalius eukaliptų medžių vainikus. Štai kaip būna... 👍👍👍
🤝👉👉👉Ačiū „Kakaliui – Keren Kaymeth leIsrael“ KKL – JNF , ačiū mūsų nepakartojamam gidui Ilyai Pevzneriui, Žydų nacionalinio fondo Švietimo skyriaus diasporoje edukacinių programų direktorei Victoriai Rave Spivak, ir visiems, visiems!
Laukite tęsinio!
Puikios Jums vasaros nuotaikos, mielieji!
Keren Kayemeth LeIsrael - Jewish National Fund
Adresas: J. I. Kraševskio g. 5, LT-08118 Vilnius
Tel.: (8 5) 241 0235
El. paštas: rastine@aleichemo.vilnius.lm.lt
Steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė.
Teisinė forma – savivaldybės biudžetinė įstaiga.
Mokomoji kalba – lietuvių.
Kodas: 190009352
Gimnazija teikia bendrąjį pradinį, pagrindinį ir 
vidurinį išsilavinimą.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių 
asmenų registre.
Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazija

©

Dizainas sukurtas