Akimirkos iš Izraelio nepriklausomybės dienos šventės

2022-05-05
Dr. Ruth Reches Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazijos direktorė:
„Šiomis dienomis kartu su pasaulio žydų tauta minime 74-ąsiais Izraelio Valstybės Nepriklausomybės metines. Izraelis visada buvo ir yra drąsos bei atkaklumo pavyzdys visoms pasaulio šalims ir tautoms. Garsus žydų rašytojas Šolom Aleichemas, kurio vardą mūsų Gimnazija garbingai nešioja, teigė: „Šalį gali sunaikinti, valstybę – užkariauti, žmones – pavergti, bet idėjos... Idėjos nenužudysi!“.
Izraelio valstybės atkūrimas yra neatsiejamas nuo skaudžios patirties. Prieš tūkstančius metų priversti palikti savo Tėvynę, įsilieti į skirtingas pasaulio tautas, asimiliuotis, siekiant išgyventi, prarasti savo artimuosius Holokausto metu – tai kaina, kurią teko sumokėti, kad žydai turėtų savo Tėvynę. Tik idėjos, kurios nepavyko sunaikinti, dėka Izraelis gyvuoja. Mes tai žinome ir mes tai branginame.
Esame vienintelė Lietuvoje valstybinė žydų mokykla. Didžiuojamės savo bendradarbiavimu su įvairiomis tarptautinėmis bendruomenėmis, žydų mokyklomis ne tik Izraelyje, bet ir visame pasaulyje.
Jaučiamės atsakingi už žydiško paveldo puoselėjimą, už šviesios Šiaurės Jeruzalės atminties išsaugojimą. Už tai, kad žydų istorijos, kultūros, mokslo, meno ir net virtuvės pėdsakai lydėtų mus kiekviename žingsnyje. Mes kalbame hebrajų kalba, mokomės žydų tautos istorijos, laikomės tautinių tradicijų. Dainuojame nacionalines dainas ir kartu šokame.
Nuoširdžiai dėkojame Izraelio Ambasadai, Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenei, Vilniaus miesto savivaldybei, Tautinių mažumų departamentui prie LR Vyriausybės, tarptautinei organizacija ORT ir visiems mūsų rėmėjams ir partneriams už didžiulį palaikymą, supratimą bei indėlį ugdant mūsų jaunąją kartą, už bendras prasmingas veiklas.
Mums yra didelė garbė savo pasiekimais garsinti Vilniaus miesto ir Lietuvos vardą pasaulyje, stiprinti Lietuvos ir Izraelio ryšius. Nuoširdžiai linkime visiems taikos ir laimės!“.
Nuotraukos – Karolina Polionis
Adresas: J. I. Kraševskio g. 5, LT-08118 Vilnius
Tel.: (8 5) 241 0235
El. paštas: rastine@aleichemo.vilnius.lm.lt
Steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė.
Teisinė forma – savivaldybės biudžetinė įstaiga.
Mokomoji kalba – lietuvių.
Kodas: 190009352
Gimnazija teikia bendrąjį pradinį, pagrindinį ir 
vidurinį išsilavinimą.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių 
asmenų registre.
Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazija

©

Dizainas ir programavimas