„Shabbat Shalom! Gero ir labai skanaus Šabo! שבת שלום“, – visiems linki mūsų 4a klasės vaikai

2022-12-02
„Shabbat Shalom! Gero ir labai skanaus Šabo! שבת שלום“, – visiems linki mūsų 4A klasės vaikai (auklėtoja Egidija Žukauskienė), originalia ir šmaikščia forma papasakoję visiems apie taip visų mylimus beigelius. Kaip tikri TV laidų profesionalai vaikai visiems parodė savo pačių nufilmuotą šiam garsiajam nacionaliniam žydų skanėstui skirtą Kulinarinį šou.
Dėmesio! Šou programą pamatysite jau kitame mūsų reportaže – laukite siurprizo!

O dabar... truputį apie beigelius...
Didriestainis, beigelis (angl. bagel, vok. bagel) – apvalaus arba pailgo žiedo formos pyrago kepinys, paprastai iš kvietinių miltų. Jam būdingas blizgus paviršius, gaunamas suformuotą kepinio ruošinį prieš kepimą apdorojant vandeniu ar vandens garais.
Tradiciškai beigeliai kepami iš mielėmis kildintos kvietinių miltų tešlos. Suformuoti maždaug plaštakos dydžio riestainiai trumpai paverdami vandenyje, po to kepami. Iškepto riestainio minkštimas būna tankus, tąsus, o plutelė – nurudusi ir kartais trapi.
Didriestainiai prieš kepant dažnai pabarstomi kokiomis nors sėklomis (tradiciškai – aguonų ar sezamo), kurios įkepa į plutelę.
Beigeliai yra populiarūs ne tik Lietuvoje. JAV, Kanadoje ir D. Britanijoje, ypač miestuose, kur gyvena daug žydų, kaip ir daugelis kepinių beigeliai prekybos centruose ar kavinėse pardavinėjami švieži ar šaldyti, dažnai įvairių skonių.
Beigėliai gali būti naudojami sumuštiniams daryti – jie horizontaliai perpjaunami, ant jų tepamas koks nors užtepas, uždedama kokio nors produkto gabėlėlis.
Didžiuojamės, kad mūsų didelė ir draugiška Šolomo Aleichemo šeima puoselėja žydų tautos nacionalinės virtuvės vertybes. Skanaus!
Adresas: J. I. Kraševskio g. 5, LT-08118 Vilnius
Tel.: (8 5) 241 0235
El. paštas: rastine@aleichemo.vilnius.lm.lt
Steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė.
Teisinė forma – savivaldybės biudžetinė įstaiga.
Mokomoji kalba – lietuvių.
Kodas: 190009352
Gimnazija teikia bendrąjį pradinį, pagrindinį ir 
vidurinį išsilavinimą.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių 
asmenų registre.
Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazija

©

Dizainas ir programavimas