Pasakojimu apie Tu Bišvat šventę dalinasi dešimtokė Atėnė!

2021-01-29

Pasakojimu apie Tu Bišvat šventę ir savo sveikinimu dalinasi dešimtokė Atėnė

15tą švato mėnesio dieną minimą šventę Tu Bišvat, ko gero, žino visi, bet ar žinote, kodėl ją reikia švęsti, kokie atliekami papročiai, minimi simboliai?
Visų pirma visiems, pirmą kartą girdintiems šios šventės pavadinimą, reikėtų pasakyti, kad ši šventė, dar vadinama medžių naujaisiais metais, yra skirta pagerbti augalus. Pagrindinis Tu Bišvat simbolis yra migdolų medis, kuris simbolizuoja gyvybę ir vaisius. Tu Bišvat yra labai sena šventė ir švenčiama būtent 15-ą švato mėnesio dieną, nes skaičiuojant pagal žemės atsinaujinimo ciklą, sezoniškumą, šią dieną bręsta vaisiai, įvyksta gamtos prabudimas.
Šią vaisių ir gamtos dieną nevalgoma mėsa, nes taip yra pagerbiama gamta ir visas dėmesys skiriamas tik augalams. Per Tu Bišvat valgome datules, alyvuoges, figas, granatą, vynuoges, kviečius bei miežius. Datulės simbolizuoja gamtos didingumą, alyvuogės – harmoniją. Valgydami figas tikimės būti atkaklūs, o granatą – nuolankūs. Vynuogės simbolizuoja gamtą ir jos pamatus, primena, kad viskas prasidėjo nuo gamtos, o miežiai padeda nepamiršti sunkumų, su kuriais susiduriame jau nuo senų laikų. Kviečiai primena, kad esame geri, tad juos valgome tikėdamiesi tokie likti visus metus.
Per Tu Bišvat nėra tik valgomi vaisiai ir daržovės, daug dėmesio skiriama visai gamtai ir savo vertybėms. Jauni berniukai sodina kedro sodinukus, kad augtų aukšti ir stiprūs vaikinai. Jaunos mergaitės sodina kipariso augaliukus, kad būtų malonios ir kvapnios.
Taigi, Tu Bišvat šventė yra skirta žemei, kuri atsidėkodama gali mums suteikti stiprumo, gerumo ir kitų vertybių. To aš linkiu ir visai mūsų gimnazijos bendruomenei – skanaukite saldžius vaisius bei skanias daržoves ir gyvenkite harmonijoje bei būkite nuolankūs!
🌱 🌾 🌿
Adresas: J. I. Kraševskio g. 5, LT-08118 Vilnius
Tel.: (8 5) 241 0235
El. paštas: rastine@aleichemo.vilnius.lm.lt
Steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė.
Teisinė forma – savivaldybės biudžetinė įstaiga.
Mokomoji kalba – lietuvių.
Kodas: 190009352
Gimnazija teikia bendrąjį pradinį, pagrindinį ir vidurinį išsilavinimą.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazija

©

Dizainas sukurtas