Viešnagė Japonijoje

Nuo 2013 metų mūsų mokyklos mokiniai, vadovaujami mokytojos Teresos Segalienės, susirašinėja su Japonijos mokyklomis. Dešimt mokinių ir mokytoja buvo pakviesti spalio 11 - 17 dienomis į Japoniją dalyvauti Čijunės Sugiharos memorialo atidengimo ceremonijoje netoli 2 mln. gyventojų turinčio Nagojos miesto. Šis memorialas įrengtas šalia Zuirijo mokyklos, kurioje mokėsi garsus japonų diplomatas, Antrojo pasaulio karo metais išgelbėjęs apie 6000 žydų iš Vokietijos, Lenkijos, Lietuvos. Dalyvavimas šioje ceremonijoje, į kurią buvo pakviesta daug svečių, mums buvo didžiulė garbė ir atsakomybė. Vėliau aplankėme Kiotą - senąją Japonijos sostinę, garsėjančią daugybe šventyklų, kurios paliko didelį įspūdį.
Mokinių įspūdžiai:
„Visur labai švaru, visai nėra šiukšlių. Maistas labai skanus, net pasikeitė skonio suvokimas. Mokykloje nėra valytojų, mokiniai patys palaiko švarą.“ (Edgaras)
„Japonai kišenėje nešiojasi maišelius, į kuriuos surenka smulkias šiukšles, o namie išmeta. Vieną dieną vaikščiojau mokykloje su baltomis kojinaitėmis, jos taip ir liko švarios.“ (Mišel)
„Mokykloje, kurioje mokosi 3,5 tūkstančio mokinių, nėra valgyklos. Visi vaikai po 3-os pamokos valgo labai gražiai supakuotą maistą, atsineštą iš namų. Supratau, kad jie labai daug mokosi.“ (Danielius)
„Lankėme kelias pamokas. Klasėje - 42 mokiniai, bet tylu, o mokinių lankomumas tikrinamas likus 10 minučių iki skambučio. Jei mokinio nėra, skambinama tėvams. Niekam net į galvą neateina bėgti iš pamokų, nes į šią mokyklą labai sunku patekti (Ernestas).