Viešnagė Ukmergės Senamiesčio pagrindinėje mokykloje

Lapkričio 16-oji – Tarptautinė tolerancijos diena. Šia proga mūsų gimnazijos pradinukų choras „Simcha“ (vadovė Rasa Belgerienė) ir trečiaklasių žydų tradicijų puoselėjimo būrelis (vadovė Edita Petraitytė) buvo pakviesti pasisvečiuoti Ukmergės Senamiesčio pagrindinėje mokykloje. Ten buvome labai šiltai sutikti. Mūsų choristai padainavo hebrajų ir jidiš kalbomis. Ypač emocingai žiūrovai reagavo skambant dainoms „Šalom al Israel“ ir „Rak bė Israel“. Įkvėpti nuoširdžių jausmų šių dainų pamokėme ir žiūrovus. Akordeonu smagiai akomponavo muzikos mokytoja Jovita Štikelienė. Žydų tautos tradicijų puoselėjimo būrelio mokiniai vaidino kupinas gilios išminties miniatiūras „Stiklas“ ir „Kavos puodelių paslaptis“.
Pasirodymo pabaigoje visus žiūrovus pakvietėme kartu sudainuoti lietuvių liaudies dainų pynelę. Smagiai paminėjome Tolerancijos dieną, kurios simbolis šiais metais yra raktas. Tikimės, kad gražiomis dainų melodijomis, žodžiais ir išmintimi pavyko atrakinti daugumos širdis.
Paviešėję mokykloje apsilankėme Ukmergės „Rokiškio sūris“ filiale, kur pamatėme, kaip gaminami varškės sūreliai, paragavome jų, pabendravome su darbuotojais.
Džiaugiamės, kad mums pavyko perteikti dalelę žydų tautos kultūros ir papročių kitoniškumo.